СЕАРП і формула регліміту

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Липень, 2019/№ 59
У цьому матеріалі коротко обговоримо основні аспекти роботи нової Системи електронного адміністрування реалізації пального (далі — СЕАРП)* у тому вигляді, в якому вона повинна функціонувати починаючи з 1 липня цього року.

* Правильно з 1 липня ця система іменується: Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (СЕАРП та СЕ). Але ми в цьому номері говоримо тільки про пальне і для полегшення сприйняття тексту скоротили цю абревіатуру до СЕАРП.

Основні питання, пов’язані з СЕАРП, регулюють норми ст. 232 ПКУ, а також — Порядку № 408 (передусім) і Порядку № 545.

Ще раз нагадаємо, що головним нововведенням у сфері «пального» акцизу є те, що з 1 липня облік і контроль, крім конкретних товарних підкатегорій пального згідно з УКТ ЗЕД, повинен вестись ще й за місцями «фізичного» перебування (місцями зберігання/засобами перевезення) пального. Тому в СЕАРП і старі, і нові платники акцизу мали зареєструвати всі (!) акцизні склади**, розпорядниками яких вони були станом на 1 липня 2019 року.

** Це не стосується акцизних складів пересувних, які фіскали повинні самі тимчасово «реєструвати», заносячи їх (на підставі АН) до спеціального Переліку транспортних засобів.... (див. про це нижче).

СЕАРП

Система працює цілодобово, крім періоду для її техобслуговування, яке повинне проводитися фіскалами в часові проміжки з незначною кількістю звернень до неї платників акцизу. Інформація про техобслуговування СЕАРП розміщується на сайті ДФС не пізніше ніж за 24 години до його початку (п. 30 Порядку № 408).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити