Норми ПММ на особливу техніку

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Червень, 2019/№ 44
У своїй господарській діяльності підприємства використовують різноманітні машини і обладнання, наприклад, бензопили, трактори, газонокосарки тощо. Для роботи таких агрегатів необхідні пально-мастильні матеріали (ПММ). На які норми слід орієнтуватися при списанні пального на роботу вищезгаданих агрегатів і чи можна їх встановити самостійно?

Для чого потрібні норми

Всі суб’єкти господарювання, які використовують ПММ у своїй діяльності, знають, що для їх списання на роботу машин чи обладнання слід орієнтуватися на норми витрат пального. Взагалі під нормуванням витрат ПММ розуміють встановлення допустимої межі використання пального в певних умовах експлуатації для конкретної моделі транспортного засобу, технологічної машини чи механізму.

Норми витрат ПММ потрібні на підприємстві для різних цілей:

1) для контролю за використанням ПММ, тобто щоб менеджмент підприємства був упевнений, що ПММ на підприємстві використовуються тільки за призначенням, а саме — на роботу певних агрегатів, а не розкрадаються чи використовуються на негосподарські цілі.

На це вказує і Мінінфраструктури в листі від 21.02.2017 р. № 1441/18/10-17, в якому воно заявило, що безконтрольне списання ПММ за «фактичними витратами», не орієнтованими на норми списання, є неприйнятним в Україні, оскільки це створює умови для різних зловживань;

2) для уникнення сплати зайвого ПДВ. Справа в тому, що понаднормові витрати ПММ податківці розцінюють як використані у негосподарській діяльності. А отже, вимагають нараховувати «компенсуючі» податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ. Оскільки ми говоримо про придбані товари, то базу оподаткування при цьому визначаємо виходячи з вартості придбання ПММ (п. 189.1 ПКУ).

А де взяти норми витрати ПММ на роботу техніки, що використовується на підприємстві?

Відповідь на це запитання дамо нижче.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити