Готівковий обіг у роз’ясненнях контролерів

В обраному У обране
Друк
Альошкіна Наталя, податковий експерт, Вороная Наталія, редактор, Чернишова Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Травень, 2019/№ 41
При розгляді питань, пов’язаних з веденням касових операцій, ми неодноразово згадували про консультації податківців та НБУ. На закінчення спецвипуску ознайомимо вас із «найсвіжішими» роз’ясненнями, супроводивши їх своїми коментарями.

«Касові» роз’яснення контролюючих органів

Висновок консультації

Коментар

Оприбуткування готівки відокремленим підрозділом без касової книги

При використанні КОРО невиконання щоденних записів про рух готівки та суму розрахунків, а також незабезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) є неоприбуткуванням (неповним та/або несвоєчасним оприбуткуванням) готівки, що порушує вимоги п. 11 Положення № 148 (лист ДФСУ від 05.03.2019 р. № 904/6/99-99-14-05-01-15/ІПК)

Для відокремлених підрозділів, що застосовують РРО і не мають касової книги, оприбуткуванням вважається забезпечення зберігання щоденних Z-звітів в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ПКУ (1095 днів), і внесення інформації згідно з такими Z-звітами до відповідних книг обліку (КОРО — у разі її використання).

При цьому за правилами, що діють з 01.10.2018 р., записи в КОРО слід робити тільки в разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. Проте податківці наполягають на тому, щоб відокремлені підрозділи без касової книги, які не відмовилися від КОРО, щодня записували до неї суму готівки, що надійшла. Інакше погрожують штрафними санкціями за неоприбуткування.

На наш погляд, така вимога є необґрунтованою. Адже згідно з п.п. 18 п. 3 Положення № 148 повноцінним оприбуткуванням готівки вважається проведення суб’єктами господарювання її обліку в касі на повну суму фактичних надходжень, зокрема у фіскальному звітному чеку (Z-звіті). Тобто формування Z-звіту в електронній формі є достатньою умовою для оприбуткування. Проте відстоювати свою правоту суб’єктам господарювання, вочевидь, доведеться у суді

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити