Військова служба: а чи правда, що…

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 88
Потік запитань на «воєнну» тему не вичерпується. Чи зберігати робоче місце, середній заробіток? Чи можна звільнити «за власним»? Як оподатковувати, відображати тощо? Усе, як і раніше: тема стара, питання не нові і, у принципі, вже не раз вирішені. Давайте освіжімо відповіді на них.

Розпочнемо з дотримання головної трудової гарантії «солдатам підприємства» — збереження місця роботи. Акцент робитимемо на особах, яких було призвано на строкову військову службу (далі — строковики) і прийнято на військову службу за контрактом (далі — контрактники).

Чи можна звільнити?

Відразу звернемося до «профільної» ст. 119 КЗпП. Після усіх змін, яких вона зазнала, частина 3 цієї статті, як і раніше, зобов’язує роботодавця зберігати місце роботи, посаду і середній заробіток за працівниками, яких:

— призвано на строкову військову службу під час дії особливого періоду;

— прийнято на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити