Комісія на користь Booking: як оподатковувати такі платежі?

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 88
Суб’єкт господарювання — неплатник ПДВ надає послуги з тимчасового розміщення (проживання). Щоб збільшити кількість клієнтів, зареєстрував свій готель на Booking.сom. Клієнти через Booking бронюють номери, і готель з їх карток знімає кошти за першу добу проживання. Певний відсоток від цих коштів готель перераховує компанії Booking, яка є нерезидентом. Як оподатковувати такі платежі? Чи треба з послуг Booking платити ПДВ?

Щоб розібратися з особливостями обліку оплати комісії на користь Booking-нерезидента за бронювання номерів, слід визначити, що ж усе-таки за послугу надає такий нерезидент. Адже не усі послуги, отримані від нерезидента, підпадають під оподаткування ПДВ. Об’єктом оподаткування ПДВ є постачання послуг з місцем постачання на митній території. Тож спершу ідентифікуємо саму Booking-послугу.

Booking: що за послуга?

Booking.com є системою інтернет-бронювання номерів. За її допомоги клієнти з будь-якої точки світу можуть забронювати номери, інформацію про які на певних умовах суб’єкти господарювання — готелі розміщують у базі системи.

Для суб’єкта господарювання, що розміщує на інтернет-сайті свій об’єкт (готель), компанія-нерезидент надає в користування (відкриває доступ) так звану платформу. Вона представлена у вигляді сайта (додатка), на якому розміщуються дані про готель. Тобто за допомогою інтернет-системи нерезидент надає послугу, в результаті якої дані про номери готелю стають доступними для бронювання широкому колу користувачів. По суті, просуває об’єкт суб’єкта господарювання серед потенційних клієнтів, щоб забезпечити йому максимальну кількість бронювань.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити