ПК з ПДВ: «листи щастя» від фіскалів

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Листопад, 2019/№ 88
Останнім часом платники стали отримувати листи без підпису з email-адреси місцевої податкової, в яких зазвичай вказується, що один із їх постачальників відповідає критеріям ризиковості з посиланням на блокувальні нормативи. І рекомендується не включати його податкові накладні (ПН) у податковий кредит (ПК) або прибрати вже відображений ПК. Що це таке? І як бути одержувачам таких «листів щастя»?

Перше, що спадає на думку, — відразу відправити такий лист до спаму, оскільки він дуже схожий на аферу. Проте наші, засмикані життям і фіскалами, обачні бухгалтери далеко не завжди так чинять. І часто-густо мають рацію, оскільки фіскали дійсно займаються подібним шантажем платників з метою вилучення в них ПДВ з ПК.

З юридичної точки зору, таким листам гріш ціна, оскільки вони — взагалі не документи. Адже документи у письмовій формі, що направляються податківцями на адресу платників, мають бути належним чином підписані і у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою контролюючого органу (п. 42.1 ПКУ). А згідно з п. 42.4 ПКУ

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити