Сервіс «готівка на касі»: що важливо знати торговцеві

В обраному У обране
Друк
Адамович Наталія, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 80
Останнім часом банки пропонують роздрібним торговцям надавати покупцям нову послугу. Коли покупець розраховується на касі платіжною карткою, на його прохання касир може зняти з картки готівку і видати її йому. Що треба знати торговцеві*, який вирішив підключити таку послугу? Як оформляти видачу готівки? Давайте розбиратися.

* Торговців, працюючих без РРО з використанням книг обліку розрахункових операцій (КОРО) і розрахункових книжок (РК), до уваги не беремо.

Організаційні моменти

Послуга видачі готівки торговцями покупцям, які розплачуються електронними платіжними засобами (ЕПЗ), передбачена п. 1.42 Закону № 2346**. Реалізувати її можуть за бажання усі торговці: і підприємства, і підприємці (ФОП), що приймають до обслуговування ЕПЗ для оплати вартості товарів або послуг.

** Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» від 05.04.2001 р. № 2346-III.

Хоча сам по собі платіжний термінал призначений у тому числі і для видачі готівки (див. п. 1.321 Закону № 2346), проте без домовленостей з еквайєром або платіжною організацією про надання такої послуги самостійно реалізувати сервіс «готівка на касі» у торговця не вийде.

Сам процес впровадження послуги з видачі готівки держателям ЕПЗ врегульований і Нацбанком. Так, торговець (підприємство або ФОП), що приймає в оплату платіжні карти і оснащений POS-терміналом (у тому числі з’єднаним із РРО), за рахунок готівкової виручки або готівки, отриманої з банку, може надавати держателеві ЕПЗ послуги видачі готівки (!), якщо така послуга передбачена правилами відповідної платіжної системи (п. 9 Положення № 148***).

*** Положення про ведення касових операцій в національній валюті, затверджене постановою НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити