Дорогу молодим! або Беремо практикантів

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці, Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 86
Усе пізнається із досвідом! Так і в освоєнні професії — теоретичні знання рано чи пізно мають бути підкріплені практичними навичками. Студентам і учням отримати такий досвід можна на підприємствах при проходженні практики. Ви вже знайомі з практикантами? Чи тільки маєте намір відкрити дорогу молодим, узявши їх на практику? Тоді ця стаття для вас. Ви допомагаєте їм, ми — вам.

Сьогодні говоритимемо про практику і практикантів. Але щоб розуміти один одного з півслова, давайте чітко визначимося, що це таке — «виробнича практика»?

Частина 9 ст. 9 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII кваліфікує виробничу практику як здобуття освіти на робочому місці. Тобто це спосіб навчання здобувачів освіти (учнів і студентів), завдяки якому вивчення освітньої програми відбувається на виробництві.

Вторять йому і ст. 50, 51 Закону № 1556* і ст. 25 Закону про профтехосвіту**, вказуючи, що практика на підприємстві — це одна з форм навчального процесу. А її склад і послідовність розробляються згідно з навчальним планом.

* Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII.

** Закон України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР.

Таким чином,

виробнича практика — складова навчального процесу

Запам’ятаємо це і йдемо далі.

Підприємство готове допомогти студентам або учням отримати перші професійні навички і стати базою для проходження ними практики. Як це організувати?

Усе залежить від того, кого саме ви збираєтеся навчати ремеслу: практикантів — учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі — закладів профтехосвіти) або практикантів — студентів закладів вищої освіти (далі — вишів).

Адже практика учня закладу профтехосвіти і студента вишу — це, як говорять в Одесі, дві великі різниці. Не вірите? Тоді читаємо далі.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити