Сьогодні говоритимемо про практику і практикантів. Але щоб розуміти один одного з півслова, давайте чітко визначимося, що це таке — «виробнича практика»?
Частина 9 ст. 9 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII кваліфікує виробничу практику як здобуття освіти на робочому місці. Тобто це спосіб навчання здобувачів освіти (учнів і студентів), завдяки якому вивчення освітньої програми відбувається на виробництві.
Вторять йому і ст. 50, 51 Закону № 1556* і ст. 25 Закону про профтехосвіту**, вказуючи, що практика на підприємстві — це одна з форм навчального процесу. А її склад і послідовність розробляються згідно з навчальним планом.
* Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 р. № 1556-VII.
** Закон України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.98 р. № 103/98-ВР.
Таким чином,
виробнича практика — складова навчального процесу
Запам’ятаємо це і йдемо далі.
Підприємство готове допомогти студентам або учням отримати перші професійні навички і стати базою для проходження ними практики. Як це організувати?
Усе залежить від того, кого саме ви збираєтеся навчати ремеслу: практикантів — учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти (далі — закладів профтехосвіти) або практикантів — студентів закладів вищої освіти (далі — вишів).
Адже практика учня закладу профтехосвіти і студента вишу — це, як говорять в Одесі, дві великі різниці. Не вірите? Тоді читаємо далі.
Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(
Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!
Як відключити