Варіанти відшкодування шкоди винним

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Жовтень, 2019/№ 87
У межах інвентаризаційної теми, на жаль, не можна обійти проблему нестач. Особливо неприємно, коли з’ясовується, що шкода підприємству заподіяна з вини свого ж працівника. Безумовно, ексцеси, що приводять їх до відповідальності, трапляються не часто. Проте завжди потрібно бути у всеозброєнні. Тож давайте розберемося, які у вас є варіанти відшкодування шкоди винним.

Говорити ми з вами тут будемо виключно про матвідповідальність працівників за шкоду, заподіяну підприємству при виконанні ними своїх трудових обов’язків. Договори цивільно-правового характеру зачіпати не будемо, оскільки в цьому випадку йдеться про цивільно-правову (господарсько-правову) відповідальність за ЦКУ та/або ГКУ.

Отже, при інвентаризації виявлено факт заподіяння підприємству матеріальної шкоди. Що далі?

Насамперед інвентаризаційна комісія повинна розглянути письмове пояснення особи, яка допустила нестачу або псування цінностей або інші порушення. Причому неважливо, залишається така особа працівником підприємства чи вже ні. Головне — факт її перебування в трудових відносинах з підприємством на момент заподіяння шкоди. У протоколі інвентаризаційної комісії необхідно навести відомості про таку особу і, бажано, зазначити причини, які спричинили нестачу, втрати.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити