Переведення на нижчеоплачувану роботу

В обраному У обране
Друк
Огай Олена, експерт з питань оплати праці
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2019/№ 72
У житті трапляється всяке... Буває й так, що кар’єрне зростання змінюється падінням. Причини, чому це відбувається, різні. Але хай там що, будь-які дії роботодавця повинні відповідати букві закону. У сьогоднішній статті пропонуємо поговорити про нюанси переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу на тому ж підприємстві.

Що таке переведення?

Базуватися наша розмова буде передусім на положеннях ч. 1 ст. 32 і ст. 170 КЗпП. Отже, під переведенням на іншу роботу розуміється зміна трудової функції працівника. Що це означає?

Згідно зі ст. 21 КЗпП працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. У свою чергу, роботодавець не має права вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (ст. 31 КЗпП). Якщо виникла необхідність змінити трудову функцію (виконувану роботу, обумовлену трудовим договором), оформляють переведення на іншу роботу (посаду).

Аналогічні роз’яснення наведені в п. 31 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.92 р. № 9. У ній зазначено, що переведення на іншу роботу означає доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором. Водночас слід розуміти, що

переведення на іншу постійну роботу у того ж роботодавця не є підставою для припинення чинного трудового договору та укладення нового

Тому подавати Повідомлення про прийняття на роботу в цьому випадку не потрібно.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити