Пальне в тарі до 5 літрів? Все одно ви — платник акцизу!?

В обраному У обране
Друк
Павленко Олексій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2019/№ 76
Підприємство торгує пальним у тарі до 5 літрів (включно). Чи треба йому реєструватися платником пального акцизу і реєструвати акцизні склади? На перший погляд, відповіді на ці запитання досить прозорі. Але як показує практика, це далеко не так. Недавнє роз’яснення податківців містить своєрідний фіскальний підхід, який ми не поділяємо. Фахівці теж у цих питаннях неодностайні. Що ж, давайте разом розбиратися.

Вихідні дані запитання: суб’єкт господарювання (підприємство або ФОП) займається виключно перепродажем пального в споживчій тарі ємністю до 5 літрів (включно). При цьому він може вписуватися (чи навпаки перевищувати) у критерії (річні об’єми отримання пального та/або об’єми ємностей для зберігання пального, або інші), зазначені у визначенні терміна «акцизний склад».

Чи має це значення для реєстрації акцизного складу, а самого суб’єкта — платником акцизного податку?

На нашу думку, не має. Але за умови, що він не здійснює операцій з реалізації іншого пального іншим особам та/або не надає послуг зі зберігання пального іншим особам. Далі ми спробуємо це довести, але, як вже сказали, тут не все так просто…

Вони: акцент на склад!

Податківці в листі № 40681, відповідаючи на аналогічне запитання, для цілей реєстрації

1 Лист ДФСУ від 29.08.2019 р. № 4068/6/99-99-15-03-03-15/ІПК.

головним уважають наявність у такого суб’єкта акцизного складу в розумінні цього терміна, наведеного в п.п. 14.1.6 ПКУ

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити