Суборенда земель державної власності

В обраному У обране
Друк
Децюра Сергій, податковий експерт
Податки та бухгалтерський облік Вересень, 2019/№ 76
Підприємство — платник єдиного податку (ЄП) групи 3 за ставкою 5 % уклало договір суборенди земельної ділянки й одразу передало цю ділянку у подальшу суборенду. При цьому плату за суборенду воно має намір збільшити на 5 % (тобто на суму ЄП) порівняно з тією платою, що саме сплачує за суборенду. Хто має нараховувати та сплачувати оренду плату до бюджету? Чи може плата за суборенду землі бути більшою за орендну плату?

Плата за землю. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п. 288.2 ПКУ), а підставою для сплати орендної плати є договір оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності, укладений з органом місцевого самоврядування чи органом виконавчої влади (п. 288.1 ПКУ). Детально про платників орендної плати читайте у «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 5, с. 15.

Враховуючи це, платником орендної плати є тільки та юрособа чи ФОП, яка безпосередньо орендує землю у органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади. І факт оренди підтверджено діючим договором оренди землі.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити