Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Як ФОП оформити закупівлю сільгосппродукції

Децюра Сергій, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2020/№ 47
Друк
За матеріалами Бази знань 109.10

висновок документа

Закупівля сільгосппродукції ФОП — платниками ЄП у населення оформляється закупівельним актом або закупівельною відомістю

Як тільки ФОП вирішує закуповувати сільгосппродукцію у населення, в нього виникає запитання: як оформити придбання такої продукції?

Відповідь на це запитання дали податківці у роз’ясненні, що коментується. В ньому вони сказали, що ФОП для закупівлі сільгосппродукції має використовувати ті ж самі первинні документи, що і юрособи. Тобто їм у пригоді стане закупівельний акт чи закупівельна відомість.

Закупівельний акт ФОП буде використовувати, коли здійснює закупівлю сільгосппродукції у невеликої кількості осіб за день. Один акт складається на закупівлю продукції у однієї особи.

Форма закупівельного акта наведена у додатку 2 до п. 2.1 Методрекомендацій № 157*. Вона має рекомендаційний характер, а тому її можна доповнювати необхідними реквізитами.

* Затверджені наказом Мінекономіки від 17.06.2003 р. № 157.

ФОП, які за один день закуповують продукцію у багатьох фізосіб, стане у пригоді саме закупівельна відомість. Її одну можна складати на всіх осіб, у кого ФОП закупив сільгосппродукцію за один день. Хоча перепоною для її використання може стати той факт, що форми відомості, навіть примірної, у нормативно-правових актах не існує. Тому ФОП, який вирішив використовувати цей документ при закупівлі, доведеться розробити її форму.

Водночас, який би документ не обрав ФОП для оформлення закупівлі сільгосппродукції, на думку податківців, цей документ повинен як відображати інформацію про здійснену операцію, так і давати вичерпну інформацію про те, у кого закуповується продукція і чи слід з доходів, які виплачуються особі, утримувати ПДФО і ВЗ (про оподаткування такої операції читайте у «Податки & бухоблік», 2018, № 76, с. 26).

Тому у роз’ясненні, що коментується, фіскали наголошують, що у формі як закупівельного акта, так і відомості потрібно вказувати:

— дані про місце укладання угоди, тобто закупівлі продукції;

— прізвище, ім’я, по батькові продавця;

— найменування продукції;

— ціну одиниці продукції;

— обсяг проданої продукції;

— суму виплачених коштів;

— підпис продавця про отримання коштів;

— реєстраційний номер продавця сільгосппродукції або серію та номер паспорта (якщо він через релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера та повідомив про це податківців і має відмітку у паспорті);

— реквізити Довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок (ф. № 3ДФ, затверджена наказом Міндоходів від 17.01.2014 р. № 32) (за її наявності);

— загальну суму нарахованого доходу та суму утриманого при виплаті коштів ПДФО (якщо він утримувався).

Крім того, слід враховувати, що фіскали рекомендують як прототип для розробки закупівельної відомості брати відомість для виплати готівки, що наведена у додатку 1 до касового Положення № 148**, і в ній вказувати всі вищеназвані реквізити.

** Затверджене постановою правління НБУ від 29.12.2017 р. № 148.

Оформивши таким чином документи на закупку сільгосппродукції, ФОП уникне претензій з боку фіскалів з приводу джерел надходження продукції і визнання такої продукції подарунком.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі