Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Товар через кур’єра з велосипедом

Альошкіна Наталя, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2020/№ 51
Друк
Наше підприємство продає товар через кур’єра, якого ми забезпечили велосипедом. Оплату від покупця зазвичай отримує безпосередньо кур’єр. Підкажіть, якщо доставка товару здійснюється на велосипеді, на нього теж потрібно реєструвати РРО?

Зареєструвати РРО на велосипед не вийде. Якщо оплату від покупця приймає кур’єр, який доставляє товар на велосипеді, то розрахункову операцію він проводить через РРО, зареєстрований за адресою складу / магазину, де зберігається товар, або за основним місцем обліку платника податків. Пояснимо.

Доволі часто, купуючи товар через Інтернет, покупці оплачують його в момент доставки. Якщо продавець для доставки товару залучає сторонню кур’єрську службу, то грошові кошти від покупців приймає стороння служба. Саме їм доведеться піклуватися про РРО (лист ГУ ДПС у Черкаській обл. від 12.11.2019 р. № 1275/ІПК/23-00-33-01-06). Якщо потім служба доставки зараховує кошти від покупця безпосередньо на банківський рахунок торговця, то останньому РРО не потрібен (адже він має справу з безготівковими розрахунками).

Інша річ, доставка товару організована власною кур’єрською службою. Тут саме торговець (через свого кур’єра) стикається з розрахунковою операцією, в розумінні Закону про РРО. А раз так, то йому без РРО не обійтися. Звісно, якщо на нього не поширюється РРО-імунітет. У такому разі кур’єр у момент приймання готівки, платіжних карток від покупця за місцем реалізації товару проводить розрахункову операцію через портативний РРО або POS-термінал і пробиває чек РРО («Податки & бухоблік», 2020, № 24, с. 28). Реєстрація такого РРО здійснюється на господарську одиницю в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків (п. 3 гл. 2 розд. II Порядку № 547). Під господарською одиницею мають на увазі стаціонарний або пересувний об’єкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари/надаються послуги і здійснюються розрахункові операції (п. 3 розд. I Порядку РРО № 547). За великим рахунком, велосипед — це транспортний засіб, який приводиться в рух мускульною силою людини, що знаходиться на ньому (див. постанову КМУ від 10.10.2001 р. № 130). Але такий транспортний засіб не підлягає держреєстрації і його не можливо ідентифікувати. Як наслідок, зареєструвати на нього РРО не вийде.

Крім того, для цілей РРО господиницею може бути об’єкт оподаткування, інформація (за формою № 20-ОПП) про який подається в податковий орган згідно з п. 63 ПКУ (ч. 8 п. 2 розд. II Порядку № 547). При цьому дані про ідентифікатор об'єкта з гр. 5 форми № 20-ОПП переноситься в розділ 3 реєстраційної заяви за формою № 1-РРО (109.06 БЗ). Відсутність такої інформації є підставою для відмови в реєстрації РРО. До того ж у розрахунковому документі, що засвідчує доставку (продаж) товару (надання послуг), зазначаються реквізити транспортного засобу (лист ДПСУ від 19.11.2019 р. № 1431/6/99-00-05-04-01-15/ІПК). Зважаючи на те, що велосипед не можна ідентифікувати (немає реєстрації), то нема чого вказати і в розрахунковому документі.

Оскільки пересувний об’єкт відсутній, РРО реєструють за адресою складу/магазину, де зберігається товар, або за місцем зберігання самого РРО. В останньому випадку в реєстраційному посвідченні на РРО в графі «Назва господарської одиниці» зазначається найменування суб’єкта господарювання, а в графі «Адреса господарської одиниці» проставляється адреса суб’єкта господарювання (основне місце обліку як платника податків) (див. лист ГУ ДФС у Харківській обл. від 19.03.2019 р. № 1111/ІПК/20-40-13-02-10, 109.07 БЗ).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі