Звітність з ЄСВ та ПДФО: знайомство з монстром

Ушакова Лілія, експертка з питань оплати праці
Податки & бухоблік Квітень, 2021/№ 28
В обраному У обране
Друк
Злиття двох звітів відбулося. Замість квартальної форми № 1ДФ та щомісячного звіту з ЄСВ за найманих працівникі, роботодавці (податкові агенти) отримали єдину квартальну звітність. Чи довго вона проіснує — невідомо. Адже вже сьогодні Пенсійний фонд оприлюднив проєкт змін до ПКУ, якими пропонується змінити періодичність подання нової об’єднаної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ з квартальної на щомісячну. Але не будемо гадати, як воно буде. Наша мета сьогодні — навчитися формувати нову квартальну об’єднану звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ правильно.

Форма, період, строк

Форма. Об’єднана звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ має назву Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Податковий розрахунок, а також Розрахунок). Його форма та порядок заповнення (далі — Порядок № 4) затверджені наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу від 15.12.2020 р. № 773).

Розрахунок подаємо до контролюючих органів за основним місцем обліку.

У разі зміни місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, Податковий розрахунок подаємо до контролюючого органу за новим місцезнаходженням (див. роз’яснення в підкатегорії 103.25 БЗ).

Увага, нове! Якщо маємо неуповноважений відокремлений підрозділ, який не веде самостійно розрахунки з застрахованими особами, то Податковий розрахунок за такий підрозділ подає головне підприємство до податкового органу за своїм основним місцем обліку.

При цьому головне підприємство дані щодо ЄСВ за всіма застрахованими особами та ПДФО/ВЗ за своїми виплатами (за винятком працівників відокремлених неуповноважених підрозділів) зазначає у своєму загальному Розрахунку, а ось відомості щодо ПДФО та ВЗ, утриманих з доходів працівників неуповноваженого відокремленого, вказує в окремому Розрахунку, який складатиметься з реквізитної частини Податкового розрахунку та додатка 4ДФ з даними на працівників неуповноваженого підрозділу.

Звітний (податковий) період — квартал.

Строки. Строк подання — протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Якщо останній день строку подання розрахунку припадає на вихідний або святковий день, останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.

Таким чином,

за І квартал 2021 року Податковий розрахунок подаємо не пізніше 11 травня 2021 року

Якщо суб’єкт господарювання протягом звітного кварталу не нараховував/не виплачував доходи фізособам та не мав трудових (цивільно-правових) відносин з фізособами, то він Податковий розрахунок не формує й не подає за такий квартал.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно