Теми статей
Обрати теми

Компенсація зарплати: доходи за 2011 — 2022 рр. виплачено в грудні 2022 року

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Роботодавці, які на один і більше календарних місяців затримують виплату зарплати, зобов’язані розрахувати і виплатити працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку з її несвоєчасною виплатою.

Сума компенсації визначається як добуток суми нарахованої, але не виплаченої працівникові зарплати за відповідний місяць (після утримання податків та обов’язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100. Таким чином, у розрахунку суми компенсації бере участь «чиста» заробітна плата, тобто нарахована сума за мінусом утриманих сум ПДФО, а також військового збору і ЄСВ (якщо вони утримувалися у відповідному періоді).

Компенсація нараховується один раз безпосередньо перед виплатою заборгованості із заробітної плати. Виплата здійснюється в місяці, у якому виплачують заборгованість із зарплати за відповідний місяць.

Щоб спростити вам обчислення суми компенсації за затримку виплати доходів, що нараховані у 2011 — 2022 рр. і виплачуються в грудні 2022 року, наведемо таблицю з уже розрахованими величинами приросту індексів споживчих цін.

Коефіцієнти для розрахунку суми компенсації в грудні 2022 року

img 1

Тепер пояснимо, як користуватися наведеною таблицею. Для розрахунку суми компенсації на перетині рядка з назвою відповідного місяця нарахування зарплати і графи з відповідним роком визначаємо величину приросту індексу споживчих цін у відсотках. На цю величину множимо суму заборгованості із зарплати, яка підлягає виплаті на руки в грудні 2022 року. Отриманий результат ділимо на 100 й отримуємо суму компенсації, яка підлягає нарахуванню і виплаті в грудні 2022 року. Детально про механізм компенсації див. у статті «Погашаємо зарплатні борги» // «Податки & бухоблік», 2022, № 47.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі