Теми статей
Обрати теми

Без РРО/ПРРО з РК і КОРО — у селах і селищах

Хмелевський Ігор, податковий експерт

Висновок документа

Окремі види діяльності, які раніше дозволялося здійснювати без застосування РРО/ПРРО з використанням РК і КОРО тільки в селах, тепер так само можна проводити і в селищах

Уряд уже вдруге* за останні два місяці пішов шляхом скорочення РРО/ПРРО-зобов’язаних у сільській місцевості, запропонувавши їм замість цього працювати з РК і КОРО. Пропозиція, чесно скажемо, так собі, тож зголоситися на неї захочуть далеко не всі**...

* Про першу спробу читайте у «Податки & бухоблік», 2022, № 3, с. 10.

** Кому вона більш-менш вигідна, а кому — категорично ні, читайте у «Податки & бухоблік», 2022, № 5, с. 15.

Згадайте, ст. 10 Закону по РРО зобов’язує Кабмін встановити перелік безРРОшних форм діяльності (Перелік № 1336***). Саме до нього постанова, що коментується, і вносить зміни.

*** Затверджений постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336.

Суть змін дуже проста — всюди, де в Переліку № 1336 йшлося про село, з 11 лютого (дати набрання постановою чинності) з’явилися ще й згадки про селище. Загалом ці зміни зачепили п. 1 (до речі, в ньому встановлений граничний обсяг розрахункових операцій на одну точку продажу в розмірі 1085500 грн на рік), а також пп. 4, 6, 7, 8, 11, 17, 22 і 25 Переліку № 1336 (ср. ). Головне запитання тут: а чи можна працювати без РРО/ПРРО у селищах міського типу (смт)?

Виявляється, заплутатися у трьох соснах, точніше, у трьох поняттях — село/селище/смт досить легко. Ось податківці й заплуталися. Спочатку на сайті ДПСУ за адресою tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/569818.html стверждувалося, що відповідно до адміністративно-територіального устрою України всі населені пункти, що мали статус смт, наразі відносяться до селищ, а суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність на їх території, мають право на використання пільг, установлених Переліком № 1336, у повному обсязі. На щастя, головні податківці схаменулися, і зараз за цією адресою — цілком пристойне роз’яснення (хоча, як-то кажуть, скріни не горять ☺). Та за кілька днів у БЗ 109.04 з’явилася консультація з тією самою нісенітницею…

Не кепкуватимемо більше з убогих ☺ — краще розповімо вам, як на практиці користуватися Переліком № 1336. Насправді, згадка про смт в ньому є і була завжди, але тільки в п. 17 (роздрібна торгівля насінням у кіосках) і в п. 22 (торгівля, громадське харчування та надання послуг на території гірських населених пунктів). Решта «сільських» пунктів Переліку — лише для сіл і селищ.

Так-от, статус вашого населеного пункту можна визначити за КАТОТТГ. Село в ньому позначено літерою «С», селище — «X», а от смт — літерою «T». На прикладі Окнянської селищної територіальної громади (ТГ) Подільського р-ну Одеської обл. це виглядає так:

img 1

Таким чином, за усіма «сільськими» пунктами Переліку № 1336 можна працювати без РРО, але з РК і КОРО у Цеханівці і Новому Орачеві. А от у Окнах — тільки за п. 17 (бо це селище міського типу не має статусу гірського) і рештою «несільських» пунктів Переліку.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі