Теми статей
Обрати теми

Форма № 20-ОПП як причина блокування ПН

Нестеренко Максим, податковий експерт
Чи буде неподання ф. №20-ОПП причиною для блокування податкових накладних під час дії воєнного стану?

Так, буде. В цьому сенсі порядок блокування податкових накладних під час воєнного стану нічим не відрізняється від мирного часу. Нагадаємо: податківці неодноразово натякали, що неподана ф. №20-ОПП може спричинитися до ПН-блокування у платника ПДВ, який не подав зазначену форму (див.: cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/423066.html). При цьому причиною такого вкрай небажаного наслідку називається та обставина, що неподана ф. №20-ОПП збільшує ймовірність того, що платник ПДВ потрапить до категорії ризикових (див. ch.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/504715.html).

Прямого зв’язку між неподанням ф. №20-ОПП і ризиковим статусом платника ПДВ законодавство не встановлює. Безпосередньо Порядок № 1165 жодних застережень з цього приводу не містить. Менше з тим, подекуди податківці натякають, що дані, наведені у ф. №20-ОПП вони при блокувальному моніторингу все ж враховують. Зокрема, відповідно до їхніх роз’яснень, відомості про наявність у платника основних засобів, відображені у ф. №20-ОПП, зазначаються у поясненнях, з якими подається антиблокувальна таблиця даних (див.: kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/468020.html).

Нагадаємо: згідно з п. 8.4 Порядку № 1588 Повідомлення про об’єкти оподаткування та об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (ф. № 20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття таких об’єктів. Щоправда, в умовах воєнного стану цей строк фактично призупинено. Адже згідно з п. 102.9 ПКУ на період дії воєнного стану зупиняється перебіг строків, визначених ПКУ та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на податківців. Виняток — випадки, прямо передбачені п. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ.

Для строків, відведених на подання ф. №20-ОПП, у ПКУ жодних спецправил не встановлено. Тому, в принципі, про несвоєчасне подання ф. №20-ОПП та, відповідно, про штрафи згідно з п. 117.1 ПКУ під час воєнного стану можна не перейматися. Однак після того, як відновилася реєстрація податкових накладних у ЄРПН (а отже і процедура блокування цієї реєстрації) «анти-ризикове» значення ф. №20-ОПП знову набуло довоєнної актуальності.

Інакше кажучи, з поданням ф. №20-ОПП усе одно краще не затягувати. Так, строки призупинені. Так, штрафів не буде. Але якщо інформації про ваші об’єкти оподаткування не буде у Єдиному банку даних, для вас зростає ймовірність отримати статус ризикового платника і, відповідно, зіткнутися з процедурою блокування деякої частини чи навіть усіх своїх податкових накладних. А до Єдиного банку даних інформація потрапляє саме із поданої платником ф. №20-ОПП.

Принагідно нагадаємо: ф. №20-ОПП може подаватися як в електронному, так і в паперовому вигляді. При цьому з електронної форми № 20-ОПП дані в Єдиний банк даних потрапляють не пізніше наступного дня після отримання, а з паперової — не пізніше 10 робочих днів від дня надходження (п. 8.6 Порядку № 1588).

Тому радимо надавати перевагу саме електронній формі. В ній і дані проходять швидше, і немає ризику, що податківці «загублять» інформацію про ваші об’єкти оподаткування, на що вже неодноразово скаржилися ті, хто подавав паперову ф. №20-ОПП (див.: i.factor.ua/ukr/journals/nibu/2021/july/issue-55/article-115787.html).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі