Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Податковий кредит сформовано на підставі первинки: чи подавати додаток Д7?

Казанова Марина, податковий експерт, CAP
Податки & бухоблік Травень, 2022/№ 33
Друк
Маємо такий факт, що з початку дії воєнного стану зареєструвати податкову накладну (ПН)/розрахунок коригування (РК) в ЄПРН неможливо. А покупцям надано право формувати податковий кредит на підставі первинних бухгалтерських документів. При цьому податківці рекомендують податковий кредит, відображений без зареєстрованих ПН/РК, фіксувати ще й у додатку Д7 до декларації з ПДВ. Що й до чого з цим додатком (чи обов’язково його заповнювати, як заповнювати тощо). Давайте розберемося.

Мова йде про заяву-скаргу на постачальника за формою додатку Д7 до декларації з ПДВ. Зазвичай, ми можемо подати цей додаток (це право, а не обов’язок), якщо контрагент не зареєстрував ПН або в обов’язкових реквізитах ПН допущені помилки (п. 201.10 ПКУ).

В звичайних (невоєнних) умовах після подання такої скарги податківці могли застосувати до постачальника (покупця — якщо мова йшла про «зменшуючий» РК) заходи впливу. У тому числі штрафи за п. 1201.2 ПКУ.

Втім в умовах воєнного стану ні про яку відповідальність за нереєстрацію ПН/РК говорити не можна. Тим паче що ЄРПН по факту не працює. Тому:

Щоб подивитися повну версію, передплатіть Pro доступ Вже передплатили? Увійти
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі