Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Нефіксований час очима Мінекономіки

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Вересень, 2022/№ 65
Друк
Нещодавно ми докладно висвітлювали новинку законодавства — трудовий договір з нефіксованим робочим часом (див. статтю «Робота за викликом, або Трудовий договір з нефіксованим робочим часом» // «Податки & бухоблік», 2022, № 59). Окремі норми, пов’язані із застосуванням таких трудових договорів, вимагали роз’яснень Мінекономіки. І ось 16.08.2022 такі роз’яснення з’явилися*. Зупинимося на найцікавіших моментах.

* www.me.gov.ua/Documents/Detail

ВИСНОВОК ДОКУМЕНТА

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом (ТДНЧ) може використовуватися у тих випадках, коли у роботодавця виникає потреба у залученні до праці осіб на нерегулярній основі для виконання робіт, які носять непостійний, але повторюваний характер

Мінекономіки роз’яснює, у яких випадках можуть застосовуватися ТДНЧ.

За звичайним трудовим договором роботодавець зобов’язаний забезпечувати працівника роботою на постійній основі, а працівник — постійно бути присутнім на робочому місці відповідно до встановленого графіка роботи. У свою чергу, ТДНЧ передбачає, що роботодавець надає та оплачує, а працівник виконує роботу лише за її наявності. Тобто ТДНЧ може застосовуватися тоді, коли робота має непостійний, але повторюваний характер.

Наприклад, невелике виробниче підприємство для виготовлення продукції використовує кілька верстатів. Час від часу вони потребують технічного обслуговування та ремонту. У такому разі відповідного фахівця можна прийняти на роботу за ТДНЧ.

Необхідність та час залучення працівника до роботи визначається роботодавцем самостійно залежно від його господарських потреб.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі