Теми статей
Обрати теми

Заповнення «бюджетних» платіжок по-новому

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 30
Друк
Мінфін змінив порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» в платіжках на сплату податків/ЄСВ/митних та інших «бюджетних» платежів. Які зміни відбулися та «з коли» їх застосовувати — розберемося в статті.

Спочатку нагадаємо, що наразі вже немає як такого поняття «платіжне доручення». Чинне законодавство оперує терміном «платіжна інструкція». Також зараз немає і затвердженої форми платіжної інструкції. Відповідно до п. 9 розд. I Інструкції № 163* форма та порядок надання платіжної інструкції визначаються умовами договору між користувачем і надавачем платіжної послуги. Але Інструкцією № 163 визначені обов’язкові реквізити, які має містити платіжна інструкція, і вимоги до її заповнення.

* Інструкція про безготівкові розрахунки в національній валюті користувачів платіжних послуг, затверджена постановою Правління НБУ від 29.07.2022 № 163.

Так, реквізит «Призначення платежу» в платіжках на сплату (стягнення) платежів до бюджету, як і раніше, заповнюється «з урахуванням вимог нормативно-правових актів, які регулюють порядок його заповнення в разі сплати (стягнення) платежів до бюджету або повернення платежів з бюджету»*.

* Див. додаток 1 «Указівки щодо заповнення реквізитів платіжної інструкції, оформленої в паперовій або електронній формі» до Інструкції № 163.

І нещодавно

Мінфін наказом від 22.03.2023 № 148 змінив правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» в платіжних інструкціях на сплату податків/зборів/ЄСВ та інших «бюджетних» платежів

Необхідність цих змін викликана тим, що з 01.04.2023 вся банківська система була переведена на новий міжнародний стандарт електронних платежів ISO 20022. З метою врегулювання механізму сплати податків/зборів/платежів/ЄСВ в умовах дії цього стандарту і запроваджені нові правила заповнення реквізиту «Призначення платежу» в «бюджетних» платіжках.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі