Теми статей
Обрати теми

Резерв відпусток

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Квітень, 2023/№ 30
Друк
Законодавство вимагає, щоб підприємства створювали забезпечення на оплату відпусток своїх працівників (резерв відпусток). Що то за резерв? Навіщо він потрібен? Як створюється, використовується та обліковується? Відповімо на всі ці запитання.

Хто і навіщо створює

Спочатку з’ясуємо, що таке забезпечення на оплату відпусток і для чого воно створюється.

Забезпечення — це зобов’язання з невизначеною сумою або часом погашення на дату балансу. Забезпечення створюють при виникненні внаслідок минулих подій зобов’язання, погашення якого ймовірно призведе до зменшення ресурсів, що втілюють в собі економічні вигоди, якщо його оцінка може бути розрахунково визначена.

Навіщо створювати забезпечення на оплату відпусток?

Працівники у процесі своєї трудової діяльності щомісяця заробляють певну кількість днів оплачуваних щорічних відпусток. Підприємство-роботодавець зобов’язане у майбутньому оплатити такі відпустки: нарахувати відпускні або виплатити компенсацію за невикористану відпустку. При цьому відсутня визначеність у моменті виконання такого зобов’язання, адже працівник може несподівано звільнитися або відпустка буде перенесена на інший період.

Таким чином,

резерв відпусток створюють, щоб показати, що на звітну дату підприємство має зобов’язання перед працівниками з оплати днів відпустки, які накопичилися

При цьому суму такого зобов’язання визначають розрахунковим шляхом.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі