Теми статей
Обрати теми

Довгострокове страхування життя працівників

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Серпень, 2023/№ 62
Друк
Роботодавець бажає укласти договори довгострокового страхування життя працівників. Чи потрапить сума страхових внесків, сплачених за найманих працівників за такими договорами, до бази оподаткування ПДФО та ВЗ? Чи нараховувати на суму страхових внесків ЄСВ? Як відображати їх в обліку та звітності? Відповіді на наведені запитання у нашій статті. Якщо для вас актуальна ця тема, приєднуйтесь до розмови.

Як працює страхування життя?

Що говорить Закон? Страхування життя — це вид добровільного страхування (див. ст. 6 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 № 85/96-ВР). Крім того, страхування життя — це вид особистого страхування, який передбачає обов’язок страховика здійснити страхову виплату згідно з договором страхування у разі:

— смерті застрахованої особи;

— доживання застрахованої особи до закінчення строку дії договору страхування та (або) досягнення застрахованою особою визначеного договором віку у разі, якщо здійснення виплати в таких випадках передбачено договором страхування.

Також умови договору страхування життя можуть передбачати обов’язок страховика здійснити страхову виплату у разі нещасного випадку, що стався із застрахованою особою, та (або) хвороби застрахованої особи.

Проте, як було зазначено вище, роботодавець бажає укласти саме довгостроковий договір страхування життя. Його ознаки знаходимо в ПКУ.

Що говорить ПКУ? Договір довгострокового страхування життя — договір страхування життя, який відповідає ознакам, переліченим у п.п. 14.1.52 ПКУ:

1) строк дії договору — 5 і більше років;

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі