Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виплачуємо дохід ФОПу: документи для уникнення подвійного оподаткування

Хмелевський Ігор, податковий експерт
Податки & бухоблік Лютий, 2023/№ 17
Друк
Якщо ваш постачальник — ФОП, то належним чином підтвердити відомості про нього необхідно, аби мати можливість не утримувати з нього ПДФО, ВЗ, а у випадках, якщо він виконує роботи/послуги, ще й ЄСВ. Які ж саме документи слід мати щодо такого контрагента? Коли про них варто потурбуватися в разі, якщо постачання товарів/робіт/послуг і оплата за них розірвані в часі? Чи необхідно відображати доходи, виплачені ФОП, у додатку 4ДФ?

Працюємо з ФОП-загальносистемником

Купуємо товари. При придбанні товарів у ФОП-загальносистемника суб’єкт господарювання — покупець не зобов’язаний утримувати з доходу такого підприємця ПДФО (п. 177.8 ПКУ). Те саме правило діє й щодо ВЗ (див. БЗ 126.05, що втратила чинність з 03.09.2022 з формальних підстав). Однак

працює це правило тільки в тому випадку, якщо ФОП надав копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності

Зверніть увагу! Для неутримання ПДФО і ВЗ не обов’язково знати, якими видами діяльності має право займатися ваш контрагент. Головне, щоб він просто був зареєстрований як підприємець.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі