Додаток Дія за 2022 рік подають тільки ті підприємства, які у 2022 році:
— стали резидентом Дія Сіті;
— обрали замість сплати податку на прибуток за загальними правилами сплату податку на особливих умовах. Тобто вони вирішили сплачувати податок на виведений капітал (ПнВК) та звітувати лише за річним податковим періодом.
Про те, хто міг стати таким резидентом і як обрати ПнВК, читайте у «Податки & бухоблік», 2022, № 74.
Оскільки ІТ-компанії могли стати вперше резидентом Дія Сіті і обрати сплату податку за спецправилами, тобто як ПнВК, тільки після 08.02.2022, то у додатку Дія вони мають відображати дані за період перебування на оподаткуванні як платники ПнВК. Тобто
за звітний (податковий) рік із показниками діяльності, обрахованими з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому до контролюючого органу подана відповідна Заява, по останній календарний день звітного (податкового) року
Про перехідні правила звітування з податку на прибуток при переході в середині року із звичного податку на прибуток на ПнВК читайте у статті «Декларація з податку на прибуток резидентів Дія Сіті: як відзвітувати за 2022 рік?» // «Податки & бухоблік», 2022, № 97.
Далі ж поговоримо суто про заповнення додатка Дія.
Перед тим як переходити до заповнення кожного окремого рядка цього додатка, приділимо увагу самій структурі додатка Дія, в якому буде рахуватися ПнВК.