Теми статей
Обрати теми

Місце діяльності ФОП-спрощенця: що це таке і з чим його їдять?

Клец Віталіна, податковий експерт
Податки & бухоблік Червень, 2023/№ 50
Друк
ФОП може бути прописаний (зареєстрований) в одному місці, а здійснювати діяльність — зовсім в іншому. Тим більше зараз ФОП переїжджають з місця на місце і перевозять із собою бізнес. Так от, як правильно визначити місце діяльності спрощенця, як про це повідомити податківців і що буде, якщо не повідомити? Відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Що таке «місце діяльності»?

ФОП може зустріти в нормативці два терміни:

— місцезнаходження;

— місце провадження діяльності.

Ці два місця не варто плутати.

Місцезнаходження. У п. 5 ч. 4 ст. 9 Закону про держреєстрацію* сказано, що місцезнаходження ФОП — це адреса місця проживання, за якою здійснюється зв’язок з ним.

* Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 № 755-IV.

А яку мету переслідує «прописка» чи, говорячи сучасною мовою, декларування/реєстрація місця проживання (перебування)? Серед іншого: ведення офіційного листування та здійснення інших комунікацій з особою; створення умов для реалізації прав особи (ст. 3 Закону № 1871*). За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції (п. 4 Порядку № 265**).

* Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 05.11.2021 № 1871-IX.

** Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затверджений постановою КМУ від 07.02.2022 № 265.

Тобто десь воно «те на те й виходить». Тим більше, що податківці, держреєстратори, а подекуди й працівники ЦНАП здебільшого наполягають, що місцезнаходження ФОП = його «прописка».

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі