Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Розслідуємо нещасний випадок на виробництві

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 22
Друк
КМУ доповнив Порядок розслідування нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві новим «воєнно-бойовим» розділом. Сьогодні ви дізнаєтеся, які зміни відбулися і як тепер правильно розслідувати виробничі нещасні випадки.

Нормативним документом, на підставі якого здійснюються розслідування нещасних випадків на виробництві, є Порядок № 337*. Постановою КМУ від 20.01.2023 № 59 (далі — постанова № 59) до згаданого Порядку було внесено зміни. Зокрема, у ньому з’явилася окрема процедура розслідування нещасних випадків у період дії правового режиму воєнного (надзвичайного) стану в Україні або окремих її місцевостях. Далі ми поговоримо про те, в чому ця процедура полягає і чим відрізняється від звичайної. Але почнемо із загального алгоритму, яким слід керуватися роботодавцю у разі настання нещасних випадків на виробництві.

* Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

Що розслідувати

Насамперед слід пам’ятати, що кожен нещасний випадок на виробництві має бути розслідуваний (п. 9 Порядку № 337).

Під нещасним випадком (далі — НВ) розуміють обмежену в часі подію або раптовий вплив на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, в результаті яких заподіяно шкоду здоров’ю, що призвело до втрати працездатності (переведення на легшу роботу) на один робочий день або більше, зникнення тощо. Причому така подія / раптовий вплив мали місце у процесі виконання працівником трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі підприємства або за дорученням роботодавця).

У разі НВ на виробництві проводять або звичайне, або спеціальне розслідування.

Спецрозслідування здійснюється щодо НВ зі смертельними наслідками, НВ, які спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, групових НВ, а також в інших випадках, передбачених п. 10 Порядку № 337.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі