Теми статей
Обрати теми

Добові для закордонних відряджень

Вороная Наталія, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Березень, 2023/№ 25
Друк
Працівник прямує у відрядження за кордон? Без виплати добових у цьому разі не обійтися. Як правильно встановити їх суму? За яким курсом здійснювати їх перерахунок у гривню для облікових цілей? Коли може виникнути оподатковуваний дохід у відрядженого? Відповіді на ці та інші питання, пов’язані із виплатою закордонних добових після 01.04.2023, читайте далі.

Відразу скажемо, що зміни до п. 170.9 ПКУ, які набирають чинності з 01.04.2023, розміру добових не торкнулися. Як і раніше, їх неоподатковувана сума становить за кожен календарний день:

— внутрішньоукраїнського відрядження — 0,1 мінзарплати на 1 січня звітного (податкового) року (у 2023 році — 670 грн);

— закордонного відрядження — 80 євро за офіційним обмінним курсом гривні до євро, встановленим НБУ, у розрахунку за кожен такий день.

І перше питання, що виникає при направленні працівника у відрядження за кордон: з якого дня слід виплачувати закордонні добові? Адже часто дата від’їзду з місця постійної роботи і дата перетину відрядженим кордону України не збігаються. Поговоримо про це.

Добові внутрішньоукраїнські чи закордонні

Підпункт «а» п.п. 170.9.1 ПКУ встановлює граничні неоподатковувані норми закордонних добових на кожен день відрядження, а не на кожний день перебування працівника за кордоном. Тобто відсутня прив’язка до дати перетину відрядженою особою кордону України.

У зв’язку з цим логічно припустити, що госпрозрахункове підприємство може самостійно обирати, які саме добові (внутрішньоукраїнські чи закордонні) виплачувати працівникові за період його перебування в Україні під час закордонного відрядження. Головне — зафіксувати своє рішення у Положенні про службові відрядження.

Проте податківці у консультації з БЗ 103.17 вимагають щодо розміру добових спиратися на норми п.п. 16.2 розд. ІІІ «бюджетної» Інструкції № 59*.

* Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.98 № 59.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі