Теми статей
Обрати теми

Виручка через ПРРО: чи може підприємство працювати без касової книги, ліміту каси?

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 36
Друк
Підприємство здійснює розрахунки з покупцями із застосуванням програмного реєстратора розрахункових операцій (ПРРО). Інші готівкові розрахунки (зарплата і т. п.) у підприємства відсутні. Виручка в день її отримання одразу інкасується і зараховується на рахунок у банку. Чи може підприємство працювати без касової книги та ліміту каси?

Чи обов’язкова касова книга?

Виходячи з логіки Положення № 148*, визначень, які в ньому наведені, каса і касова книга підприємству потрібні, тільки якщо воно має справу з готівкою (є готівкові операції, розрахунки готівкою).

* Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Нацбанку від 29.12.2017 № 148.

Щоправда, в п. 38 розд. IV Положення № 148 сказано, що підприємства зобов’язані мати касу. Проте вже в п. 39 цього ж розділу є фраза «кожна/кожне установа/підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу…». Виходить все ж, що не всі абсолютно юридичні особи повинні мати касу. Вважаємо, що ці норми потрібно розуміти так:

якщо у підприємства є операції з готівкою, то мати касу і, відповідно, касову книгу обов’язково. Якщо немає готівкових операцій, то й каса з касовою книгою не потрібні

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі