Теми статей
Обрати теми

Забули відмовитися від податкових різниць: чи можна заднім числом?

Казанова Марина, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 43
Друк
ТОВ на загальній системі. У 2021 році дохід був більше 40 млн грн. У 2022 році — менше 40 млн грн, але рішення про незастосування податкових різниць не було прийнято. Тепер бажаємо відмовитися від податкових різниць — прибрати різниці в декларації за 2022 рік і прописати в декларації про рішення не застосовувати різниці. Чи можна так зробити?

Фактично в цьому випадку право заявити про незастосування податкових різниць з розд. ІІІ ПКУ виникло вже в річній декларації за 2022 рік. Але ТОВ цим правом не скористалося. В цьому випадку є два варіанти дій:

— не уточнювати 2022 рік (рік, у якому стали відповідати критеріям малодохідності), а відмовитися від застосування податкових різниць вже з 2023 року;

подати уточнюючу декларацію до річної декларації за 2022 рік і відмовитися від застосування різниць «заднім» числом — з 2022 року.

Варіант залишити все

У цьому разі відмовитися від застосування податкових різниць ТОВ зможе з 2023 року (у декларації за 2023 рік). Звісно, за умови, що і за підсумками 2023 року дохід буде складати менше 40 млн. Адже

податківці дозволяють прийняти рішення про незастосування податкових різниць не тільки в першому році малодохідності, а й у будь-якому році малодохідництва. Наприклад, у другому, третьому або наступних роках перебування в малодохідниках (102.02 БЗ)

Відмітку та реквізити розпорядчого документа про незастосування різниць (поля «Наявність рішення», «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці») буде вперше вказано в річній декларації за 2023 рік.

І вважатиметься, що ТОВ відмовилося від різниць починаючи з 2023 року (включно). Розпорядчий документ (наказ) про незастосування різниць має бути датований 31.12.2023, тобто останнім днем звітного періоду року, в якому відмовилися від різниць. Реквізити цього наказу потрібно буде дублювати у всіх наступних деклараціях.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі