Теми статей
Обрати теми

Прощення боргу фізособі: оподаткування

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Податки & бухоблік Вересень, 2023/№ 73
Друк
Що винен — віддати повинен. Проте через війну платоспроможність громадян падає, тому чимало кредиторів вимушені прощати (анулювати) борги (кредити) фізособам до закінчення строку позовної давності. Якщо ви серед таких кредиторів, пропонуємо розібратися з оподаткуванням прощеного боргу та відображенням його суми у звітності. Списання безнадійної заборгованості залишимо поза увагою.

Спочатку поговоримо про приємне, а саме про ситуації, коли сума боргу (кредиту), прощеного до закінчення строку позовної давності, є неоподатковуваним доходом.

Коли не оподатковується?

На підставі п.п. 165.1.55 ПКУ не оподатковують ПДФО прощені (анульовані) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності:

— основну суму боргу (кредиту) фізособи у сумі, що не перевищує 25 % однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі