Теми статей
Обрати теми

Що буде у квітні 2024 року

Мінзарплата. З 1 квітня зросте розмір мінімальної зарплати. У місячному розмірі з 7100 до 8000 грн, у погодинному з 42,6 до 48 грн. Таке збільшення потягне за собою інші показники. Наприклад, збільшиться розмір:

— мінімального ЄСВ (у тому числі й для ФОП за себе) з 1562 до 1760 грн (8000 грн х 22 %);

— максимальної бази нарахування ЄСВ з 106500 до 120000 грн (8000 грн х 15);

— трудових штрафів.

Хоча є й низка показників, на які збільшення мінімалки не вплине. Наприклад, не зміняться граничний розмір ЄП для ФОП групи 2 (20 % від мінзарплати), максимальна ставка податку на нерухомість (до 1,5 % мінзарплати за 1 кв. м) тощо. Річ у тому, що для розрахунку цих показників береться значення мінзарплати на 1 січня поточного року.

Детально про вплив збільшення мінзарплати на різні показники читайте у «Мінзарплата — 8000: на що звернути увагу» // «Податки & бухоблік», 2024, № 24.

Штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю. Якщо у минулому (2023) році підприємства та ФОП не виконали норматив працевлаштування осіб з інвалідністю, то на порталі ПФУ в електронних кабінетах таких роботодавців мав з’явитися розрахунок сум адміністративно-господарських санкцій (АГС), що підлягають сплаті. Сплатити суму розрахованої АГС роботодавці повинні в строк до 15 квітня 2024 року.

Податкові новації. З 1 квітня набирають чинності окремі норми Закону України від 23.02.2024 № 3603-IX, якими вносяться зміни до ПКУ. А саме з цієї дати:

1) 7 % ставка ПДВ починає поширюватися і на операції з ввезення на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів у рамках програм розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих лікарських засобів та/або програм доступу суб’єктів дослідження (пацієнтів) до досліджуваного лікарського засобу після завершення клінічного випробування, а також подальшого їх безоплатного постачання на користь надавачів медичних послуг, залучених до проведення програм доступу, та пацієнтів, які беруть участь у програмах доступу, в межах і обсягах зазначених програм доступу (п.п. «в» п. 193.1 ПКУ);

2) виводить зі складу оподатковуваних доходів фізособи вартість незареєстрованих лікарських засобів, безоплатно наданих (переданих) за переліком та в обсягах, визначених МОЗ, на користь пацієнта, який бере участь (п.п. 165.1.67 ПКУ):

— у клінічних випробуваннях;

— програмах розширеного доступу пацієнтів до незареєстрованих лікарських засобів;

— програмах доступу суб’єктів дослідження (пацієнтів) до досліджуваного лікарського засобу після завершення клінічного випробування.

Детально про це читайте у «Закон № 3603: що підкоригують в оподаткуванні?» // «Податки & бухоблік», 2024, № 20.

Дані про бенефіціарів. 1 квітня мав набрати чинності наказ Мін’юсту від 12.07.2023 № 2542/5. Цим наказом затверджується порядок інформування Мін’юсту про розбіжності між фактичними даними щодо бенефіціарів та тими даними щодо цих осіб, які містяться у ЄДР. Про виникнення таких розбіжностей мають повідомляти суб’єкти первинного фінмоніторингу (зокрема і бухгалтери-ФОП, банки, аудитори та інші). Нагадаємо: строк внесення юрособами інформації щодо зміни «бенефіціарних» даних до ЄДР — 30 робочих днів з дня виникнення таких змін.

Враховуючи це, підприємствам, у яких відбулися «бенефіціарно-структурні» зміни і які нічого після набрання чинності вищезгаданим наказом (після 01.04.2024) не зробили б з інформацією у ЄДР, мав загрожувати запис про можливу недостовірність даних щодо бенефіціарів і, можливо, штраф. Деталі у «Штрафів щодо бенефіціарів не буде лише до 01.04.2024?» // «Податки & бухоблік», 2023, № 98.

Але Мін’юст вирішив, що вищезгаданому наказу ще не час набирати чинності. І тому наказом Мін’юсту від 18.03.2024 № 727/5 було перенесено строк набуття ним чинності з 1 квітня 2024 на 1 вересня 2024. Отже, можна говорити, що аж до вересня 2024 можна не перейматися за наслідки несвоєчасного внесення у ЄДР «бенефіціарно-структурних» змін.

Правила дорожнього руху. 1 квітня набирає чинності постанова Кабміну від 09.02.2024 № 142, якою вносяться зміни до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабміну від 10.10.2001 № 1306. Так, із квітня на деяких знаках дорожнього руху з’являться піктограми об’єктів туристичної інфраструктури, спортивних споруд, об’єктів культурної спадщини.

Фруктові соки. 5 квітня набирає чинності наказ Мінагрополітики від 31.07.2023 № 1450, яким затверджуються Вимоги до фруктових соків та деяких подібних харчових продуктів. Ці вимоги визначають показники якості різних фруктових соків і подібних продуктів з метою належної поінформованості споживачів про властивості харчового продукту, в тому числі його маркуванням, а також запобігання підприємницькій практиці, що вводить споживача в оману.

Якщо фруктові соки та деякі подібні харчові продукти не відповідають положенням нових Вимог, то вони можуть перебувати в обігу протягом трьох років, але не довше ніж до настання кінцевої дати споживання або закінчення мінімального терміну придатності.

Відчуження нерухомості. 15 квітня набирає чинності Закон України від 22.02.2024 № 3588-IX, яким удосконалюється правове регулювання питань, пов’язаних із забороною відчуження об’єктів нерухомого майна, придбаних (у тому числі проінвестованих/профінансованих) з використанням житлового сертифіката на придбання об’єкта житлової нерухомості.

Так, наприклад, цим Законом вносяться зміни до Закону України «Про нотаріат» від 02.09.93 № 3425-XII, якими уточнено правила накладання та зняття заборони відчуження нерухомого майна (майнових прав на нерухоме майно), об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості, права на які підлягають державній реєстрації, а також у випадках, установлених законодавством, — рухомого майна.

Азартні ігри. 27 квітня набирає чинності постанова Кабміну від 23.02.2024 № 189, якою вносяться зміни до Ліцензійних умов провадження діяльності з надання послуг у сфері організації та проведення азартних ігор, затверджених постановою Кабміну від 31.03.2021 № 300.

Відповідно до цих змін:

1) уточнено способи подання документів для отримання ліцензії. Такі документи можна буде подати шляхом особистого звернення, надіслання поштовим відправленням або в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, за умови технічної реалізації;

2) уточнено перелік документів, які подаються для отримання ліцензії.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі