Теми статей
Обрати теми

Як працювати з паперовими трудовими книжками у 2024 році

Марченко Олена, експерт з кадрових і податкових питань
Вже почався відлік четвертого року переходу на електронні трудові книжки. При цьому паперові трудові ще залишаються чинними. Поговоримо про особливості їх зберігання і ведення у перехідний період та питання, пов’язані з передачею відомостей з паперової трудової до ПФУ.

Так звані електронні трудові книжки запроваджені в Україні з 10.06.2021. Саме з цієї дати набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» від 05.02.2021 № 1217-ІХ (далі — Закон № 1217). Старт цього Закону і став початком кінця звичайних паперових трудових книжок.

Наразі ст. 48 КЗпП встановлює, що облік трудової діяльності працівника здійснюється в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб. Та трудові книжки не пішли в небуття. Згадки про них все ще можна знайти в КЗпП. Також продовжує діяти у частині, що не суперечить положенням КЗпП, й інша нормативка щодо паперових трудових книжок. Це постанова КМУ від 27.04.93 № 301 «Про трудові книжки працівників» та Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.93 № 58 (далі — Інструкція № 58). Тож розповідаємо, що потрібно знати роботодавцям про паперові трудові книжки працівників.

Працевлаштування

При укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати, серед іншого, трудову книжку (у разі її наявності) або відомості про трудову діяльність з Реєстру застрахованих осіб (ч. 2 ст. 24 КЗпП). Таким чином,

надання саме паперової трудової при працевлаштуванні не є обов’язковим

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі