Як ФОП може використовувати спільну власність? Зміни в житті звичайної людини можуть впливати на її підприємницьку діяльність. Зокрема, коли йдеться про ФОП. Тож у «Податки & бухоблік», 2024, № 93 ми розглядатимемо саме такі ситуації. Якщо у ФОП є сім’я, то як можна використовувати спільну власність у підприємницькій діяльності? Що робити, якщо у ФОП змінюється прізвище? Чи можуть родичі підприємця працювати без зарплати, наприклад, у нього в магазині? Або якщо підприємець-пенсіонер платив ЄСВ, а потім дізнався, що йому можна не платити, то який алгоритм дій? Також чи вплине на підприємницьку діяльність військова служба або ухиляння від неї? І чи зобов’язаний ФОП надавати податківцям банківську виписку свого особистого непідприємницького рахунку? Загалом, такий собі калейдоскоп з життєвих ситуацій у різних статтях. У цьому матеріалі візьмемо до розгляду питання спільної сумісної власності. Тож поїхали ☺.
Майно у спільній власності: як заповнити ф. № 20-ОПП? ФОП зобов’язані подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП щодо об’єктів оподаткування, об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, і тих, через які здійснюється госпдіяльність. Але часто не зовсім зрозуміло, як цю форму заповнювати тоді, коли йдеться про спільну власність. У цьому матеріалі розкажемо, що та як.
Рідня в бізнесі ФОП — чи можна без трудового договору та зарплати? У ФОП є магазин. Чи можуть у цьому магазині щось робити (обслуговувати клієнтів, розвантажувати товар, прибирати тощо) члени його сім’ї без трудового договору та зарплати (епізодично чи на постійній основі)? Зараз все з’ясуємо.
Підприємець змінює прізвище: на що слід звернути увагу! Інколи підприємцю доводиться змінювати своє прізвище. Найчастіше це відбувається через одруження чи розлучення. Хоча можуть бути й інші причини. Незалежно від того, що призвело до зміни прізвища підприємця, ця подія впливає на підприємницьке життя фізособи. Тому сьогодні поговоримо про те, які дії має зробити ФОП після того, як відбулася зміна його прізвища.
Що тягне за собою зміна прописки ФОП? Сьогодні ми поговоримо про ФОП, який переїхав і змінив прописку. Чи треба про це повідомляти податківців? Які документи переоформити? І куди звітувати та сплачувати податки після переїзду?
ФОП-пенсіонер за звільнені періоди сплачував ЄСВ: чи можна його повернути? ФОП з початку 2024 року став пенсіонером. Але все одно продовжував платити ЄСВ за себе. Тільки у жовтні він зрозумів, що сплата ЄСВ не принесе йому жодної користі. Тому він має намір починаючи з жовтня припинити сплачувати ЄСВ за себе. Чи можна так вчинити і чи може він повернути зайво сплачені протягом 2024 року суми ЄСВ?
ФОП мобілізований: що робити з бізнесом Якщо ФОП мобілізували, то одразу постає безліч запитань, пов’язаних з його бізнесом. Чи можна не припиняти діяльність? Чи потрібно повідомляти податкову? Що робити із поданням звітності, сплатою податків тощо? Зараз все з’ясуємо.
ФОП ухиляється від мобілізації: чи будуть проблеми в госпдіяльності? Візьмемо людину, яка не оновила дані у ТЦК, ігнорує повістки і ховається від мобілізації. Про відповідальність такої особи зараз говорять звідусіль. Але що як у цієї людини статус підприємця (ФОП) та ще й є наймані працівники? Чи вплине ухилення від служби на підприємницьку діяльність? Давайте розбиратися.