Теми статей
Обрати теми

Податкова накладна на часткову передоплату

Войтенко Тетяна, податковий експерт
За загальними правилами податкові зобов’язання (ПЗ) з ПДВ виникають на дату першої події. Такою подією відповідно до п.п. «а» п. 187.1 ПКУ може бути отримання оплати від покупця товарів / послуг. Тоді якщо операція не пільгується і не підпадає під спецправила визначення ПЗ, на дату отримання часткової передоплати слід нарахувати ПДВ-зобов’язання, скласти податкову накладну (ПН) і зареєструвати її в ЄРПН.

У п. 201.7 ПКУ і п. 18 Порядку № 1307* прямо говориться, що ПН складають на кожне повне або часткове постачання товарів / послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок у банку / небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).

* Порядок заповнення ПН, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307.

Пам’ятайте: податківці проти дроблення авансу (який надійшов єдиним платежем) на декілька ПН (див. статтю «Як, для чого і коли можна дробити ПН/РК» // «Податки & бухоблік», 2024, № 73). Враховуючи це? робимо висновок, що у випадку, коли продавець отримав:

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі