Розблокування податкових накладних: як правильно подавати документи Блокування податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) — буденна реальність, з якою щоденно стикається чимало платників ПДВ. Реєстрацію ПН/РК можуть зупинити, якщо під час моніторингу буде встановлено їх відповідність критеріям ризиковості операції. У цьому тематичному номері ми докладно розповімо, які документи необхідно зібрати для успішного розблокування ризикових ПН/РК. Також зупинимося на випадках, коли ПН може бути розблокована завдяки Таблиці даних, і нагадаємо про наслідки, які чекають платника у разі нерозблокування ПН/РК. Але насамперед зосередимо увагу на технічних вимогах до розблокувальних документів і строку їх подання.
ПН/РК заблоковано: готуємо розблокувальний пакет Щоб швидко та ефективно відновити реєстрацію зупинених податкових накладних (ПН) / розрахунків коригування (РК), важливо ретельно підготувати розблокувальні документи. У цій статті ми надамо практичні рекомендації щодо змісту розблокувального пакета, які допоможуть вам зібрати його без помилок та зекономити час.
Чи підійде для розблокування податкової накладної непідписаний замовником акт? Бухгалтери часто цікавляться таким питанням: чи можна подати як один із розблокувальних документів непідписаний замовником акт виконаних робіт, на підставі якого було складено зупинену податкову накладну (ПН)? Або ж потрібно почекати, поки виконавець утрясе питання із замовником, і вже тоді подати податківцям підписаний обома сторонами акт? Розглянемо детально.
Особливості розблокування зменшуючих розрахунків коригування Зменшуючі розрахунки коригування (РК), на жаль, не мають імунітету від блокування і моніторятся по повній. Тому в них підвищений ризик виявитися заблокованими. Коли можуть заблокувати зменшуючі РК та як здійснювати їх розблокування — розберемо в статті.
Податкові накладні на експорт товарів РЕЗ: особливості блокування Податкові накладні (ПН), які складаються на експорт товарів, що підпадають під режим експортного забезпечення (РЕЗ), мають свою специфіку блокування. Зокрема, для них діють спеціальні критерії безумовної реєстрації. Також ці ПН не перевіряються на відповідність критеріям ризиковості операцій. Про те, як саме відбувається моніторинг ПН-РЕЗ та коли можна уникнути блокування, — зараз поговоримо.
Як подати одне Повідомлення до кількох податкових накладних Випадки блокування податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) цілими партіями трапляються нерідко. А чи можна тоді подати пояснення та документи на розблокування відразу до декількох ПН/РК? З’ясуємо це зараз.
Розблокування податкової накладної: на яку дату брати первинку? Розблокування податкових накладних (ПН) доволі часто супроводжується запитанням: до Повідомлення (форми J/F1312603) слід додавати підтвердні документи станом на дату його подання чи на дату складання заблокованої ПН? Давайте з цим розберемося.
Коли врахована Таблиця даних автоматично розблокує податкові накладні? За певних умов врахована Таблиця може автоматично розблокувати податкові накладні (ПН), які вже були заблоковані до її врахування. У статті розберемо, яких саме ПН це стосується та за яких умов можливе автоматичне розблокування.
Продавець перевиставляє послугу доставки товару покупцю: чи врятує Таблиця даних? Займаємось реалізацією товарів. Відповідно до умов договору, на нас, як на продавця, покладається доставка товару покупцю, вартість якої потім компенсується покупцем окремо від вартості товару. Послуги доставки надаються третьою особою — перевізником. «На вході» і «на виході» буде один і той самий код послуг ДКПП (код транспортних послуг). Але у нас немає КВЕД на ці послуги. Чи буде в такому разі прийнята Таблиця даних платника? Або нам у цьому випадку потрібно обов’язково спочатку додати КВЕД транспортних послуг в ЄДР?
Якщо заблоковано помилковий РК До правильної зареєстрованої податкової накладної (ПН) склали розрахунок коригування (РК), який при направленні на реєстрацію був заблокований. Потім виявили, що цей РК помилковий — складений неправильною датою. Що робити з таким помилковим РК? Чи можна його не розблоковувати, а зареєструвати до ПН наступний правильний РК?
Наслідки нерозблокування податкової накладної Тема боротьби з блокуваннями ПН/РК безмежна. Деякі питання в цій сфері, з якими постійно стикаються платники, мали бути вирішені дуже давно. Менше з тим, навіть з таких питань постійно з’являється щось нове. А нове, як мовиться, — це добре забуте старе. А може, старе ніколи і не забували? Давайте ще раз звернемося до одного дуже популярного питання, з якого податківці то скасовують, то знову реанімують свої роз’яснення.
Як розблокувати податкову накладну на аванс? Складена на авансову оплату, що надійшла від покупця, податкова накладна (ПН) була заблокована. Як розблокувати податкову накладну на аванс? Адже з документів є тільки договір, рахунок і виписка банку. Чи досить цих документів для розблокування?
Повернення при заблокованій податковій накладній Податкову накладну (ПН) на першу подію (аванс) заблокували. Покупець більше не хоче мати відношень з продавцем, збирається розірвати договір і вимагає повернення передоплати. Чи можна для коригування ПДВ зареєструвати розрахунок коригування (РК) до заблокованої ПН? Чи буде штраф за його несвоєчасну реєстрацію, якщо авансову ПН по-швидкому не розблокувати?
Додаткові документи при розблокуванні податкових накладних: як не нашкодити Після подання платником документів на розблокування податкової накладної (ПН) податківці можуть направити платнику повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів. З одного боку, це означає, що не все ще втрачено, а з іншого, — створює проблеми, якщо буде проігнороване таке повідомлення або порушено порядок надання цих додаткових документів. Поговоримо про те, як не потрапити в пастку з цим повідомленням.
Адміноскарження рішення про відмову в реєстрації податкової накладної Щоб розблокувати ПН/РК, платник ПДВ має подати документи для її розблокування і, можливо, якщо потрібно, то й додаткові пояснення. Якщо в результаті розгляду таких документів регіональна комісія все одно відмовить у реєстрації ПН/РК, то підприємству не лишається іншого шляху, як оскаржити таке рішення. При здійсненні оскарження виникає ціла низка запитань. Відповіді на них шукайте далі.