Один директор на два підприємства: чи є ПДВ-ризики при постачаннях між підприємствами? Підприємство 1 (платник ПДВ) планує здійснити операцію постачання підприємству 2 (платник ПДВ). В обох підприємств засновником і директором є одна й та сама особа. Чи можливі взагалі такі операції (чи може підприємство 1 продавати підприємству 2)? Чи можуть підприємство 1 включити в ризикові платники через таку операцію? Чи є ризик блокування ПН, якщо здійснюється постачання підприємству 2 основних засобів?
ЄСВ 8,41 %: як підтвердити інвалідність у 2025 році Якими документами наразі підтверджується інвалідність працівника для цілей застосування пільгової ставки ЄСВ? Чи потрібно ці документи засвідчувати та хто має це робити? Чи можна застосовувати ставку ЄСВ 8,41 % на підставі копії пенсійного посвідчення? З якої та до якої дати можна застосовувати пільгову ставку внеску? Вам також цікаво знати відповіді на ці запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.
Довідка МСЕК: чи є право на ЄСВ 8,41 % у 2025 році? Про зміни в частині підтвердження права на застосування роботодавцями ставки ЄСВ 8,41 %, ви могли прочитати в статті «ЄСВ 8,41 %: як підтвердити інвалідність у 2025 році» // «Податки бухоблік», 2025, № 45. Тут же розглянемо питання, з якими сьогодні стикаються бухгалтери при визначенні права на пільгову ставку внеску. Левова частка цих питань стосується можливості застосування такої ставки на підставі довідки до акта огляду МСЕК*. Тож у цій статті розберемо 4 типові ситуації.
Щорічна відпустка: коли можна відмовити чи відмовитись? На жаль, бажання далеко не завжди збігаються з можливостями. Це правило поширюється і на щорічні відпустки. Наприклад, працівник рветься у відпустку, а роботодавець не може її надати. Або, навпаки, працівник-трудоголік відмовляється йти у відпустку. Коли роботодавець зобов’язаний виконати бажання працівника, а коли може його проігнорувати? Про це й піде мова далі.
Типова форма наказу про надання відпустки Настала пора щорічних відпусток. А є ще соціальні відпустки, у зв’язку з навчанням, без збереження заробітної плати... Для направлення працівника у відпустку, незалежно від її виду, роботодавцю необхідно видати відповідний наказ. Сьогодні згадаємо про типову форму наказу (розпорядження) про надання відпустки.
Повідомте ТЦК щодо «мобілізаційного» транспорту Не за горами 20 червня — перший у році строк подання підприємствами до ТЦК та СП* (далі — ТЦК) відомостей щодо транспортних засобів та техніки, які підлягають мобілізації. Сьогодні нагадаємо основні моменти, пов’язані з мобілізацією транспорту / інформуванням ТЦК.
Розрахунок зі звільненим працівником, якщо немає зарплатної картки Працівник звільнився. З ним необхідно провести остаточний розрахунок. Але що робити, якщо з’явитися за готівкою до каси роботодавця він не може, а зарплатної банківської картки в нього немає? Чи можна перерахувати належні працівникові кошти на його кредитну картку або на банківський рахунок його родича (чоловіка/дружини)?
Біоетанол у бензині: обов’язкові 5 % з 1 травня — штрафи, ліцензії, акциз і звітність Госпсуб’єктам, які мають справи з пальним, та водіям, звісно, відомо, що з 1 травня 2025 року весь бензин, що реалізується, у тому числі через АЗС, повинен містити не менше 5 % біоетанолу. Але ще не всі «вкурили», що потягнуло(гне) за собою це «екологічне» нововведення! Зокрема, проблеми з ліцензією (на виробництво пального) та з додатковим акцизом! Детальніше — про наслідки того, що вчинили цим «покращенням» наші законодавці, і що в цих умовах робити, читайте в статті.
Коли багато акцизних складів: проблеми ліцензування та Довідок У цьому матеріалі розглянемо кілька цікавих ДПСУ-роз’яснень питань, що виникають у платників пального акцизу, які мають по декілька акцизних складів. І при цьому ці склади у них використовуються для різних господарських цілей. Переважно такі питання надходять від платників пального акцизу з числа сільгосппідприємств, торговців пальним, транспортних компаній. Але, гадаємо, вони будуть цікаві й іншим платникам, які мають «різнопрофільні» акцизні склади.