№45

Податки & бухоблік, червень, 2025/№ 45 Інші номери журналу ›
  • Позовна давність повертається: борги знову ставатимуть безнадійними Закон України від 14.05.2025 № 4434-IX
  • Один директор на два підприємства: чи є ПДВ-ризики при постачаннях між підприємствами? Підприємство 1 (платник ПДВ) планує здійснити операцію постачання підприємству 2 (платник ПДВ). В обох підприємств засновником і директором є одна й та сама особа. Чи можливі взагалі такі операції (чи може підприємство 1 продавати підприємству 2)? Чи можуть підприємство 1 включити в ризикові платники через таку операцію? Чи є ризик блокування ПН, якщо здійснюється постачання підприємству 2 основних засобів?
  • ЄСВ 8,41 %: як підтвердити інвалідність у 2025 році Якими документами наразі підтверджується інвалідність працівника для цілей застосування пільгової ставки ЄСВ? Чи потрібно ці документи засвідчувати та хто має це робити? Чи можна застосовувати ставку ЄСВ 8,41 % на підставі копії пенсійного посвідчення? З якої та до якої дати можна застосовувати пільгову ставку внеску? Вам також цікаво знати відповіді на ці запитання? Тоді приєднуйтесь до розмови.
  • Довідка МСЕК: чи є право на ЄСВ 8,41 % у 2025 році? Про зміни в частині підтвердження права на застосування роботодавцями ставки ЄСВ 8,41 %, ви могли прочитати в статті «ЄСВ 8,41 %: як підтвердити інвалідність у 2025 році» // «Податки бухоблік», 2025, № 45. Тут же розглянемо питання, з якими сьогодні стикаються бухгалтери при визначенні права на пільгову ставку внеску. Левова частка цих питань стосується можливості застосування такої ставки на підставі довідки до акта огляду МСЕК*. Тож у цій статті розберемо 4 типові ситуації.
  • Щорічна відпустка: коли можна відмовити чи відмовитись? На жаль, бажання далеко не завжди збігаються з можливостями. Це правило поширюється і на щорічні відпустки. Наприклад, працівник рветься у відпустку, а роботодавець не може її надати. Або, навпаки, працівник-трудоголік відмовляється йти у відпустку. Коли роботодавець зобов’язаний виконати бажання працівника, а коли може його проігнорувати? Про це й піде мова далі.
  • Типова форма наказу про надання відпустки Настала пора щорічних відпусток. А є ще соціальні відпустки, у зв’язку з навчанням, без збереження заробітної плати... Для направлення працівника у відпустку, незалежно від її виду, роботодавцю необхідно видати відповідний наказ. Сьогодні згадаємо про типову форму наказу (розпорядження) про надання відпустки.
  • Податківці зняли податковий кредит: коли вхідний ПДВ можна списати у витрати? На вимогу податківців ми зняли податковий кредит (ПК) за зареєстрованою податковою накладною (ПН) від ризикового постачальника. Чи можна такий ПК списати у витрати?
  • Повідомте ТЦК щодо «мобілізаційного» транспорту Не за горами 20 червня — перший у році строк подання підприємствами до ТЦК та СП* (далі — ТЦК) відомостей щодо транспортних засобів та техніки, які підлягають мобілізації. Сьогодні нагадаємо основні моменти, пов’язані з мобілізацією транспорту / інформуванням ТЦК.
  • Розрахунок зі звільненим працівником, якщо немає зарплатної картки Працівник звільнився. З ним необхідно провести остаточний розрахунок. Але що робити, якщо з’явитися за готівкою до каси роботодавця він не може, а зарплатної банківської картки в нього немає? Чи можна перерахувати належні працівникові кошти на його кредитну картку або на банківський рахунок його родича (чоловіка/дружини)?
  • Біоетанол у бензині: обов’язкові 5 % з 1 травня — штрафи, ліцензії, акциз і звітність Госпсуб’єктам, які мають справи з пальним, та водіям, звісно, відомо, що з 1 травня 2025 року весь бензин, що реалізується, у тому числі через АЗС, повинен містити не менше 5 % біоетанолу. Але ще не всі «вкурили», що потягнуло(гне) за собою це «екологічне» нововведення! Зокрема, проблеми з ліцензією (на виробництво пального) та з додатковим акцизом! Детальніше — про наслідки того, що вчинили цим «покращенням» наші законодавці, і що в цих умовах робити, читайте в статті.
  • ДПС про алкогольні й тютюнові ліцензії: строки, витяги, платежі Лист ДПСУ від 29.04.2025 № 2356/ІПК/99-00-09-04-03 ІПК
  • Коли багато акцизних складів: проблеми ліцензування та Довідок У цьому матеріалі розглянемо кілька цікавих ДПСУ-роз’яснень питань, що виникають у платників пального акцизу, які мають по декілька акцизних складів. І при цьому ці склади у них використовуються для різних господарських цілей. Переважно такі питання надходять від платників пального акцизу з числа сільгосппідприємств, торговців пальним, транспортних компаній. Але, гадаємо, вони будуть цікаві й іншим платникам, які мають «різнопрофільні» акцизні склади.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі