(044) 581-10-10 Передзвоніть менi
Перейти до номеру
  • № 19
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
  • № 16/1
  • № 16
  • № 15
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
1/11
Оплата праці
Оплата праці
Жовтень , 2015/№ 20

Новини та події

Компенсація за працевлаштування переселенця: не для роботодавців-бюджетників

КМУ постановою від 08.09.2015 р. № 696 затвердив Порядок здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб. Порядок застосовується з 25.09.2015 р.

Порядок стосується роботодавців, які працевлаштували за направленням Центру зайнятості працівника, який має статус внутрішньо переміщеної особи відповідно до Закону України від 20.10.2014 р. № 1706-VII і зареєстрований як безробітний у Центрі зайнятості. Роботодавці, які уклали строковий трудовий договір із зазначеними особами, можуть претендувати, зокрема, на компенсацію витрат на оплату праці таких працівників.

Увага! Порядок не поширюється на роботодавців, які є бюджетними установами. Нагадаємо: бюджетні установи — це органи державної влади, ОМС, а також організації, створені ними в установленому порядку, які повністю утримуються за рахунок відповідного державного або місцевого бюджету (п. 12 ч. 1 ст. 2 БКУ). Отже, роботодавці-бюджетники не мають права на одержання компенсацій, передбачених Порядком.

Учасники АТО не мають права на підвищений розмір ПСП

ДФСУ в листі від 04.09.2015 р. № 8397/В/99-99-17-03-03-15 робить висновок: особи, які мають статус учасників бойових дій за участь в АТО, не зазначені як пільгова категорія працівників, які мають право на підвищений розмір ПСП. Отже, працівники — учасники АТО мають право на ПСП на загальних підставах, а не як учасники бойових дій.

Звідки випливає такий висновок? Річ у тім, що в п.п. «е» п.п. 169.1.3 (розмір ПСП у 2015 році — 913,50 грн.) і п.п. «б» п.п. 169.1.4 ПКУ (розмір ПСП у 2015 році — 1218 грн.) йдеться тільки про працівників зі статусом учасників бойових дій на території інших держав у період після Другої світової війни та учасників бойових дій під час Другої світової війни. А ось про учасників бойових дій на території АТО не йдеться. Звідси й наведений висновок фіскалів. До речі, вони підтвердили позицію редакції з цього приводу (див. «ОП», 2015, № 17, с. 16).

Повідомлення про прийняття працівника: при ЦПД не подаємо

Міжрегіональне головне управління ДФС — Центральний офіс з обслуговування великих платників податків надало лист від 03.09.2015 р. № 21446/10/28-10-06-11, присвячений поданню Повідомлення про прийняття працівника на роботу за формою, наведеною в додатку до постанови КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

У ньому зазначено, що при укладенні цивільно-правового договору Повідомлення подавати не треба. Обґрунтування: у цьому випадку йдеться про виникнення цивільно-правових відносин. Тоді як подання Повідомлення прив’язане до ст. 24 КЗпП, тобто його подають при виникненні трудових відносин.

Статзвітність з праці: «мінус» форма № 6-ПВ

Держстат наказом від 30.09.2015 р. № 260 виключив зі свого наказу від 05.08.2014 р. № 224 згадку про статзвітність «Звіт про кількість працівників, їхній якісний склад та професійне навчання» за формою № 6-ПВ (річна).

Які наслідки? У 2016 році не треба подавати форму № 6-ПВ за 2015 рік. Отже, у наступному році про заповнення та подання однієї з форм трудової статзвітності не доведеться турбуватися.

Держстат роз’яснює, як заповнити «трудову» статзвітність

Держстат продовжує практику роз’яснення правил заповнення окремих форм статзвітності. Річ у тім, що зараз існують інструкції із заповнення тієї чи іншої статзвітності, але ними, як правило, не враховуються останні трансформації у формах статзвітності. Керуватися інструкціями можна, але уважно. Тому консультації Держстату — ідеальний варіант донести, як заповнювати «трудові» статформи.

Цього разу 21.07.2015 р. з-під пера відомства вийшли роз’яснення № 17.4-12/7 і № 17.4-12/8. У них Держстат пояснює, як заповнити місячну та квартальну форми «Звіт з праці». Як показав аналіз цих роз’яснень, вони орієнтовані на заповнення форм зазначених звітів (затверджені наказом Держстату від 21.07.2015 р. № 172 // «ОП», 2015, № 15, с. 3), які вперше подаватимуть уже за звітні періоди 2016 року. Проте ці роз’яснення можуть згодитися і при заповненні чинних форм.

новини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті
 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.