(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 10/1
  • № 10
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6/1
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/16
Оплата праці
Оплата праці
Червень , 2016/№ 11

Педагог-пенсіонер обіймає посаду інструктора з фізкультури: працеоплатні аспекти

Особа отримує пенсію за вислугу років як педагогічний працівник. При цьому вона працевлаштувалася на посаду інструктора з фізкультури до навчального закладу. Чи виплачуватиметься педагогу-пенсіонеру пенсія за вислугу років при зайнятті вказаної педагогічної посади? Чи має цей педагог право на надбавку за вислугу років за посадою інструктора з фізкультури?

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-XII (далі — Закон № 1788) пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію. Згідно зі ст. 51 цього Закону пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Статтею 55 Закону № 1788 (з урахування змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. № 911-VIII) встановлено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти за наявності спеціального стажу роботи (залежно від його тривалості) та віку за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Такий Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджено постановою КМУ від 04.11.93 р. № 909. Цим Переліком не передбачена посада інструктора з фізкультури.

Увага! Працівник, про якого йдеться у запитанні, може працювати на посаді інструктора з фізкультури у будь-якому навчальному закладі та отримувати пенсію за вислугу років.

При цьому ст. 85 Закону № 1788 та ст. 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV* встановлено, що тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:

* З приводу застосування цієї норми див. матеріал в «ОП», 2016, № 1, с. 15. — Прим. ред.

— особам (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії / щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

у період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір якої перевищує 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 % призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 р. № 928-VIII прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, у 2016 році складає: з 1 січня — 1074 грн., з 1 травня — 1130 грн., з 1 грудня — 1208 грн.

Виплата надбавки за вислугу років гарантована педагогічним працівникам ст. 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.91 р. № 1060-XII, яка здійснюється щомісячно у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) залежно від стажу педагогічної роботи у таких розмірах: понад 3 роки — 10 %, понад 10 років — 20 %, понад 20 років — 30 %. Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджено постановою КМУ від 31.01.2001 р. № 78 (далі — постанова № 78, Порядок № 78).

У п. 2 Порядку № 78, зокрема, вказано, що до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховується час роботи на посадах, передбачених переліком, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 (далі — постанова № 963), а також деякі інші види діяльності. При цьому п. 2 постанови № 78 передбачено, що дія Порядку № 78 поширюється на працівників, які займають посади згідно з переліком, затвердженим постановою № 963, і на яких поширюються умови оплати праці працівників навчальних закладів і установ освіти.

До Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою № 963, посаду інструктора з фізкультури включено. Оплата праці інструктора з фізкультури здійснюється на підставі наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557 та Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102.

Важливо! Працівникові, який обіймає посаду інструктора з фізкультури, має виплачуватися надбавка за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи.

інструктор з фізкультури, педагог, пенсіонер додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті