(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 21
  • № 20/1
  • № 20
  • № 19
  • № 18/1
  • № 18
  • № 17
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
9/16
Оплата праці
Оплата праці
Листопад , 2016/№ 22

Премії для працівників, які обслуговують держоргани: чи є обмеження

У держоргані утворилася економія грошових коштів, передбачених на оплату праці. Хочемо виплатити премію, зокрема працівникам, які виконують функції з обслуговування держорганів. Чи існують якісь обмеження у розмірі премії таким працівникам?

Перш за все зауважимо, що на працівників держорганів, які виконують функції з обслуговування, не поширюється дія Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон № 889). Для держслужбовців дійсно є певні преміальні обмеження. Так, загальний розмір місячної або квартальної премії, який може отримати держслужбовець за рік, не може перевищувати 30 % фонду його посадового окладу за рік. Крім того, фонд преміювання кожного державного органу встановлюють у розмірі 20 % загального фонду посадових окладів за рік та економії фонду оплати праці. Проте такі обмеження застосовуватимуть тільки з 1 січня 2019 року*.

* Детальніше про преміювання держслужбовців згідно з новим Законом про держслужбу див. в «ОП», 2016, № 14, с. 6. — Прим. ред.

При оплаті праці працівників, які виконують функції з обслуговування держорганів, не можна орієнтуватися на Закон № 889. Умови оплати праці зазначених категорій працівників визначено постановою КМУ «Про умови оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування у 2016 році» від 06.04.2016 р. № 268 (далі — постанова № 268).

У п.п. 2 п. 2 цієї постанови також є норма, що стосується визначення фонду преміювання. Так, фонд преміювання працівників, які обслуговують держоргани, має бути в розмірі 20 % загального фонду посадових окладів за рік. Проте джерелом виплати премії є не тільки фонд преміювання. Преміювання працівників, які обслуговують держоргани, залежно від їх особистого внеску в загальні результати роботи держоргану здійснюється як з фонду преміювання, так і за рахунок економії фонду оплати праці.

Тобто постановою № 268 обмежено тільки фонд преміювання. Інших обмежуючих преміальних умов (наприклад, щодо розміру премій) не передбачено.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників повинні визначатися в положенні про преміювання, що діє у відповідному держоргані (абз. 2 п.п. 2 п. 2 постанови № 268).

Інакше кажучи, усі питання щодо преміювання працівників слід застерегти в Положенні про преміювання (або іншому локальному документі про оплату праці). У цьому документі визначають коло працівників, на яких поширюється чинна преміальна система, показники та умови преміювання щодо кожної категорії працівників, строки виплати премій, критерії для позбавлення або зменшення їх розміру. Як правило, в Положенні про преміювання прописують такі преміальні деталі:

— максимальний відсоток премії;

— порядок розрахунку премії (у відсотках до посадового окладу або ж з урахуванням надбавок (оклад + надбавки) чи у фіксованому розмірі);

— особливості нарахування місячної премії (у поточному місяці за поточний або в поточному місяці за попередній);

— критерії для зниження розміру премії;

— особливості виплати премії прийнятим і звільненим працівникам;

— порядок нарахування премії за період відсутності працівника (наприклад, застерегти умову, що премія не нараховується за періоди відпусток (основної, додаткової та інших, передбачених законодавством), тимчасової непрацездатності та в інших випадках, коли згідно із законодавством виплати проводяться з розрахунку середньої зарплати) тощо.

Таким чином, критерії визначення розміру премії мають бути зазначені в Положенні про преміювання. Проте в будь-якому разі конкретний розмір премії працівникові фіксують у наказі (розпорядженні).

Із зазначеного можна зробити висновок:

Обмежень за розміром премій постанова № 268 не містить. Якщо в держоргані є економія фонду оплати праці, то керівник держоргану може преміювати працівників, які виконують функції з обслуговування держоргану. При цьому розмір премії слід визначати згідно з Положенням про преміювання, затвердженим у держоргані.

обслуговування держорганів, премії додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті