(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 7
  • № 6/1
  • № 6
  • № 5
  • № 4/1
  • № 4
  • № 3
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/15
Оплата праці
Оплата праці
Квітень , 2017/№ 8

Зміна прожиткового мінімуму у травні-2017 на оклади за ЄТС не вплине

Чи підвищуватимуться у травні 2017 року посадові оклади працівникам бюджетної сфери з оплатою за Єдиною тарифною сіткою у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму працездатної особи з 1600 до 1684 грн.?

Ні, законодавчого підвищення посадових окладів у травні 2017 року для працівників окремих галузей бюджетної сфери з оплатою за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці (ЄТС) не станеться. Пояснимо.

З 1 січня 2017 року набули чинності зміни, унесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. № 1774-VІІІ (далі — Закон № 1774). Зокрема, у новій редакції викладено ст. 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР і ст. 96 КЗпП.

Новими нормами встановлено:

— законодавчі вимоги до мінімального посадового окладу (тарифної ставки) працівника — не менше прожиткового мінімуму працездатної особи (ПМПО) на 1 січня календарного року;

— механізм формування схем окладів бюджетників. Так, схеми посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, формуються на основі:

• мінімального посадового окладу (тарифної ставки), установленого КМУ;

• міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень розмірів посадових окладів (тарифних ставок) і тарифних коефіцієнтів;

— нові підходи, які визначають, що мінімальну зарплату (МЗП) більше не використовують як розрахункову величину для встановлення посадових окладів працівників (п. 3 розд. ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1774).

Для працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, робота яких оплачується на основі ЄТС, основоположним «оплатним» документом є постанова КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 (далі — постанова № 1298). На її основі розроблено «оплатні» галузеві накази для працівників медзакладів, установ освіти, установ соцзахисту тощо.

Постановою КМУ «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 28.12.2016 р. № 1037 (далі — постанова № 1037) Уряд установив, що з 1 січня 2017 року посадові оклади (тарифні ставки) розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС, установленого в розмірі ПМПО на 1 січня календарного року (примітка 1 додатка 1 до постанови № 1298).

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» від 21.12.2016 р. № 1801-VІІІ розмір ПМПО на 01.01.2017 р. становить 1600 грн. Отже, посадові оклади працівників за ЄТС у 2017 році розраховують виходячи з цього показника.

Як бачимо, постановою № 1037 затверджено новий розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду за ЄТС, на базі якого розраховують посадові оклади (тарифні ставки) працівників 2 — 25-го тарифних розрядів за ЄТС.

Важливо! З 01.01.2017 р. «базовий» розмір посадового окладу становить 1600 грн.

Отже, порядок визначення посадових окладів (тарифних ставок) за ЄТС з 01.01.2017 р. такий: посадові оклади (тарифні ставки) для працівників 2 — 25-го тарифних розрядів розраховуються шляхом множення окладу (ставки) працівника 1-го тарифного розряду (1600 грн.) на відповідний тарифний коефіцієнт*. Наприклад, для працівника 8-го тарифного розряду з 01.01.2017 р. посадовий оклад (тарифна ставка) дорівнює 2624 грн. (1600 х 1,64).

* Розміри посадових окладів працівників за ЄТС для 2017 року знайдете в «ОП», 2017, № 1, с. 5. — Прим. ред.

Увага! Оскільки «базовий» розмір посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду (1600 грн.) установлено на рівні ПМПО на 1 січня календарного року, протягом 2017 року посадові оклади за ЄТС у зв’язку із зростанням рівня ПМПО не підвищуватимуться.

Водночас з 1 січня 2017 року роботодавець повинен виконати приписи п. 2 постанови № 1037 і в межах затвердженого фонду оплати праці забезпечити диференціацію зарплати працівників з оплатою на рівні МЗП за рахунок установлення доплат, надбавок, премій, залежно від:

— складності, відповідальності та умов виконуваної роботи;

— кваліфікації працівника;

— результатів праці працівника.

збільшення прожиткового мінімуму, посадові оклади, тарифні розряди за ЄТС, коефіцієнти з оплати праці додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті