ЄСВ-звіт за місяць встановлення інвалідності

Кепіна Світлана, начальник Управління адміністрування єдиного внеску, методології та розгляду звернень платників податків Департаменту доходів і зборів з фізичних осіб ДФСУ, Дзера Тетяна, начальник відділу супроводу інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України
Оплата праці Грудень, 2017/№ 24
В обраному У обране
Друк
Працівнику встановлено інвалідність з 21 листопада 2017 року. 24 листопада він надав роботодавцю копію довідки до акта огляду у МСЕК, у якій зазначено, що працівнику встановлена інвалідність з 21 листопада 2017 року. Згідно з листком непрацездатності працівник:
— з 6 жовтня по 20 листопада 2017 року хворів;
— 21 листопада 2017 року — день установлення інвалідності;
— 22 та 23 листопада 2017 року — дні огляду у МСЕК.
За листопад цьому працівнику було нараховано такі виплати:
— зарплату за 5 робочих днів — 960 грн.;
— лікарняні за жовтень (26 к. дн.) — 3588,78 грн.;
— лікарняні за листопад (20 к. дн.) — 2760,60 грн.
Крім того, зазначимо, що 21 листопада (день встановлення інвалідності) та 22 і 23 листопада (дні огляду у МСЕК) у табелі працівника було відмічено як дні неоплачуваної тимчасової непрацездатності*. Як заповнити ЄСВ-звіт за листопад по цьому працівнику?

* Про те, що період з дати направлення документів на МСЕК і по дату огляду хворого, які зазначені у листку непрацездатності, є періодом тимчасової непрацездатності застрахованої особи, календарні дні якого не відпрацьовані з поважної причини «тимчасова непрацездатність», було відзначено в листі Мінсоцполітики від 06.09.2016 р. № 293/18/99-16 // «ОП», 2017, № 16, с. 10. — Прим. ред.

Нараховуємо ЄСВ на дохід працівника у місяці встановлення інвалідності

Ставка ЄСВ для працівників з інвалідністю становить 8,41 % від бази нарахування (заробітної плати, лікарняних та інших виплат, які враховуються у базі нарахування) (ч. 13 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI).

Для працівників без інвалідності — 22 %.

У місяці встановлення працівнику інвалідності ставка ЄСВ 8,41 % до його зарплати застосовується з дати присвоєння групи інвалідності, але (!) не раніше дати отримання роботодавцем завіреної копії довідки до акта огляду в МСЕК (абз. 3 п. 7 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 р. № 449 (далі — Інструкція № 449)).

Засвідчує копію цієї довідки роботодавець, в якого працює людина, якій встановлено інвалідність. Це прямо зазначено в п. 7 Інструкції № 449.

Увага! Ставку ЄСВ — 8,41 % роботодавець може застосовувати з дати отримання від працівника з інвалідністю завіреної копії довідки МСЕК.

Тож відповідно до зазначеного запитання роботодавцю в листопаді 2017 року (місяці встановлення інвалідності) на фактично нарахований дохід потрібно використовувати ставку ЄСВ:

— до дати отримання копії довідки МСЕК (з 1 по 23 листопада включно) — у розмірі 22 %;

— з дати отримання довідки МСЕК (з 24 по 30 листопада) — у розмірі 8,41 %.

Вимога про нарахування ЄСВ виходячи з розміру МЗП у місяці встановлення працівникові інвалідності щодо його зарплати не застосовується**.

** Відповідне роз’яснення міститься в підкатегорії 301.04.01 ресурсу «ЗІР». — Прим. ред.

Заповнюємо ЄСВ-звіт у місяці встановлення інвалідності

Почнемо з таблиці 6. У випадку, що розглядається, щодо заповнення таблиці 6 п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, передбачено таке: на одну застраховану особу в цій таблиці можуть бути заповнені одночасно кілька рядків.

Тому якщо у звітному місяці працівнику нараховані доходи, на які нараховується ЄСВ за різними ставками, то в таблиці 6 вони вказуються в окремих рядках, причому з різними кодами застрахованої особи (далі — КЗО) в графі 9:

«1» — якщо працівник без інвалідності;

«2» — якщо працівник з інвалідністю.

Кількість днів трудових відносин (графа 15) в такому випадку заповняється тільки в одному з двох рядків.

Крім того, окремими рядками повинні бути виділені суми лікарняних виплат: рядок за жовтень і рядок за листопад. Для їх позначення в графі 9 використовується код застрахованої особи «29».

Кількість календарних днів, на яку припала тимчасова непрацездатність, повинна бути вказана у графі 13 відповідно до кожного з місяців із лікарняними.

У наведеній ситуації у рядку з лікарняними за жовтень повинно стояти «26» (календарних днів). А ось у рядку з лікарняними за листопад у графі 13, окрім календарних днів тимчасової непрацездатності, що оплачуються, треба зазначити ще й дні тимчасової непрацездатності, що є неоплачуваними. Тож загальна кількість календарних днів тимчасової непрацездатності у графі 13 рядка з лікарняними за листопад складе — «23».

Порядок заповнення таблиці 6 з урахуванням умов поставленого запитання розглянемо на рисунку.

Фрагмент таблиці 6 Звіту за формою № Д4 за листопад 2017 року

У таблиці 1 форми № Д4:

— сума лікарняних, на які нараховано ЄСВ за ставкою 22 %, повинна потрапити в рядки 1, 1.3, 1.4, 2, 2.1;

— сума нарахованого ЄСВ за ставкою 22 % — у рядки 3, 3.1, 6, 6.1;

— сума виплат, на які було нараховано ЄСВ за ставкою 8,41 %, — до рядків 2, 2.2;

— сума нарахованого ЄСВ за ставкою 8,41 % — у рядки 3, 3.2, 6, 6.4.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 10 грн
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд