Сторнування зарплати + лікарняні → додаткова база за минулий місяць з КТН «13» і КЗО «29»

В обраному У обране
Друк
Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці (e-mail: t.gul@id.factor.ua)
Оплата праці Березень, 2017/№ 5
У січні 2017 року працівнику установи нарахували зарплату за весь місяць у розмірі 3200 грн. Сума ЄСВ становила 704 грн. (3200 грн. х 22 %). У лютому він надав листок непрацездатності за дні хвороби з 23 по 31 січня 2017 року. Сума лікарняного становила 432 грн. Через це цього місяця йому відсторнували зарплату за дні перебування на лікарняному. Сума відсторнованої зарплати за січень у зв’язку з перебуванням на лікарняному — 1120 грн. Як правильно відобразити такі коригування в ЄСВ-звіті, якщо загальна база нарахування ЄСВ за січень 2017 року виявилася нижчою за мінімальну заробітну плату?

Бюджетні установи дуже часто проводять різні зарплатні коригування. Пов’язано це перш за все з раннім «закриттям» зарплати за місяць. Як правило, строк виплати зарплати за другу половину місяця у них установлено в останній календарний день місяця (30, 31 або 28 (29) числа), і, звичайно, нарахування зарплати здійснюється заздалегідь на підставі табеля використання робочого часу. «Закривають» такий табель теж раніше і табелюють працівників до кінця місяця як працюючих.

А оскільки все передбачити неможливо, то виникають ситуації, коли зарплату нарахували за повний місяць, а працівник у кінці місяця захворів. У наступному місяці доводиться сторнувати зарплату і нараховувати лікарняні.

Для таких випадків існує особливий порядок відображення таких сум у ЄСВ-звіті. Так, п. 9 розд. IV Порядку № 435* передбачено, що донарахована зарплата за минулий період, зокрема у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок, уключається до фонду зарплати того місяця, в якому проводилося таке донарахування. Причому допускається внесення від’ємних значень, якщо в ЄСВ-звіті відображають, зокрема, перерахунок зарплати, пов’язаний з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, тимчасовою непрацездатністю, та допомоги по вагітності та пологах, нарахованих у попередніх періодах.

* Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435.

У наведеному прикладі в січні 2017 року працівнику нарахували зарплату в розмірі 3200 грн. Тобто вона дорівнювала діючій мінімальній заробітній платі, установленій законодавством (далі — МЗП). Тому ЄСВ нарахували тільки на фактично нараховану зарплату, а додаткову базу не визначали.

У таблиці 6 ЄСВ-звіту за січень 2017 року на такого працівника було заповнено один рядок. У ньому зазначили зарплату, нараховану за весь місяць (3200 грн.), і нарахований на неї ЄСВ (3200 грн. х 22 % = 704 грн.).

Припустимо, що працівник у лютому 2017 року відпрацював всі дні. Тоді цього місяця йому нарахують зарплату за відпрацьовані дні (3200 грн.), лікарняні за січень (432 грн.) і відсторнують зарплату за січень (-1120 грн.).

Крім цього, треба визначити, чи виконувати вимогу про сплату ЄСВ з «мінімалки» за січень 2017 року. Нагадаємо, що «перехідні» виплати (відпускні, лікарняні, декретні) з метою виконання вимоги про нарахування ЄСВ виходячи з МЗП треба відносити до місяців, за які їх нараховано. Тобто нарахований лікарняний (432 грн.) і відсторновану зарплату (1120 грн.) треба віднести до раніше нарахованої зарплати січня (3200 грн.) і порівняти загальну суму нарахувань з МЗП.

У результаті таких розрахунків загальний нарахований дохід за січень 2017 року виявився менше МЗП (3200 грн. - 1120 грн. + 432 грн. = 2512 грн. < 3200 грн.). А остаточна різниця між МЗП і доходом за січень, на яку треба нарахувати ЄСВ, дорівнює 688 грн. (3200 - 2512). Сума ЄСВ, нарахованого на додаткову базу за січень 2017 року, становитиме 151,36 грн. (688 грн. х 22 %).

Важливо! При нарахуванні ЄСВ на додаткову базу в поточному місяці за минулі періоди в результаті нововиявлених обставин (хвороба працівника) у таблиці 6 відображайте її з КТН «13» (графа 10). Причому у графі 9 слід зазначити КЗО «29».

На це звертала увагу ДФСУ у листі від 02.02.2017 р. № 1925/6/99-99-13-02-01-15 (див. «ОП», 2017, № 4, с. 4).

Оскільки додаткову базу за минулий період відображаємо з КТН «13», то вона потрапить до рядків 2.5 і 2.5.2 таблиці 1 ЄСВ-звіту, а ЄСВ, нарахований на неї, — до рядків 3.5 і 3.5.2.

Приклад заповнення таблиці 6 за умовами, наведеними в запитанні, покажемо на рисунку нижче.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд