(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
13/14
Оплата праці
Оплата праці
Березень , 2017/№ 5

Визначаємо право викладача коледжу на доплату за перевірку письмових робіт

http://tinyurl.com/y58t7phm
Чи провадиться доплата за перевірку письмових робіт з мови і літератури викладачу коледжу? Якщо так, то яким чином відстояти право на цю доплату перед керівництвом вишу?

Оплата праці викладачів вищих навчальних закладів І — ІІ рівнів акредитації провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102 (далі — Інструкція № 102). В абз. 3 п. 37 цієї Інструкції вказано:

старшим викладачам та викладачам вищих навчальних закладів I — II рівнів акредитації, у тому числі заочних відділень, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з мов та літератури в розмірі 20 % ставки заробітної плати.

При цьому додаткова оплата за перевірку письмових робіт викладачам, зазначеним у абз. 3 п. 37 Інструкції № 102, провадиться з урахуванням встановленої норми навчального навантаження. А саме: у випадках, коли викладач має навантаження з предметів, з яких встановлена додаткова оплата за перевірку письмових робіт, більше чи менше 72 години на місяць, доплата відповідно збільшується чи зменшується ( п. 39 Інструкції № 102).

Тепер про порушення права працівника на виплату заробітної плати, складовою якої є додаткова оплата за перевірку письмових робіт. З цього питання працівник може звернутися до комісії по трудових спорах, яка є обов’язковим первинним органом з розгляду трудових спорів, що виникають в установах, без обмеження будь-яким строком. Заява працівника, що надійшла до комісії, підлягає обов’язковій реєстрації ( ст. 224 і 225 КЗпП).

Трудовий спір підлягає розгляду в комісії по трудових спорах, якщо працівник самостійно або за участі профспілкової організації, що представляє його інтереси, не врегулював розбіжності при безпосередніх переговорах з власником або уповноваженим ним органом ( ч. 2 ст. 224 КЗпП).

Порядок розгляду трудових спорів, які виникають між працівником і власником або уповноваженим ним органом, у комісіях по трудових спорах та у судових органах, визначено у ст. 221 — 233 КЗпП.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
викладач коледжу, доплата за перевірку письмових робіт додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті