(066) 87-010-10
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
Перейти до номеру
  • № 9
  • № 8/1
  • № 8
  • № 7
  • № 6/1
  • № 6
  • № 5
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
16/16
Оплата праці
Оплата праці
Травень , 2017/№ 10

У розрахунковому періоді держслужбовець переведений на вищеоплачувану посаду: нюанси коригування «середньої» для розрахунку відпускних

Державний службовець працював у 2016 році на посаді головного спеціаліста з посадовим окладом 3274 грн. З 01.11.2016 р. він був переведений на посаду заступника начальника відділу з посадовим окладом 3963 грн. З 1 січня 2017 року відбулися підвищення посадових окладів згідно з постановою КМУ від 18.01.2017 р. № 15, і розмір посадового окладу заступника начальника відділу становив 4300 грн. З 17 квітня 2017 року такий працівник іде у щорічну основну відпустку тривалістю 30 календарних днів. Як правильно розрахувати суму відпускних такому держслужбовцю? Як потрібно розрахувати коефіцієнт коригування виплат, що включаються до розрахунку відпускних?

Розрахунок суми відпускних визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок № 100).

Щоб визначити суму відпускних, треба середньоденну зарплату працівника помножити на кількість календарних днів відпустки. У свою чергу, середньоденну зарплату знаходять діленням заробітку за розрахунковий період на кількість календарних днів у цьому періоді, що беруть участь у розрахунку.

У загальному випадку розрахунок середньої заробітної плати для оплати часу відпустки здійснюється виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки ( п. 2 Порядку № 100). Якщо ж працівник пропрацював в установі менше року, то розрахунковим періодом буде фактичний час роботи (з 1-го числа місяця після оформлення на роботу до 1-го числа місяця, в якому надається відпустка) ( абз. 2 п. 2 Порядку № 100).

Важливо! У держслужбовців з 1 травня 2016 року відбулася зміна структури зарплати з одночасним підвищенням посадового окладу. Тому для них застосовуємо особливий порядок розрахунку середньої зарплати, передбачений абз. 7 п. 2 Порядку № 100.

А саме період до зміни структури заробітної плати виключають з розрахункового періоду. Тобто для таких держслужбовців у розрахунку середньоденної зарплати братимуть участь місяці розрахункового періоду починаючи з травня 2016 року.

Зверніть увагу! Спеціальні правила обчислення середньої зарплати держслужбовцям застосовуються при одночасному виконанні двох умов: підвищено оклад держслужбовця і змінено структуру його зарплати. Інакше кажучи, не для всіх держслужбовців при розрахунку середньої зарплати треба застосовувати норми абз. 7 п. 2 Порядку № 100. Виняток передбачено для держслужбовців, у яких з 1 травня 2016 року посадовий оклад не підвищився. Для них середню зарплату розраховують на загальних підставах — для розрахунку відпускних виходячи з виплат за 12 місяців, що передують місяцю надання відпустки*.

* Див. лист Мінсоцполітики від 12.09.2016 р. № 1290/13/84-16 ( «Бюджетна бухгалтерія», 2016, № 40, с. 16). — Прим. ред.

У наведеному запитанні держслужбовець іде у відпустку з 17 квітня 2017 року. За загальним правилом розрахунковий період має дорівнювати 12 місяцям: квітень 2016 — березень 2017 року. Але оскільки з 1 травня 2016 року у держслужбовця змінилася структура зарплати і був підвищений посадовий оклад, розрахунковим періодом має бути травень 2016 — березень 2017 року.

Водночас при розрахунку відпускних потрібно в обов’язковому порядку врахувати положення п. 10 Порядку № 100. Так, у разі підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві, в установі, організації відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах (угодах), як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток, потрібно провести коригування сум виплат, що обчислюються виходячи з середньої заробітної плати, у тому числі для визначення відпускних.

Таке коригування передбачене для випадків, коли підвищення посадових окладів відбулося:

— у розрахунковому періоді;

— у періоді, коли за працівником зберігався середній заробіток.

Механізм коригування полягає в такому: заробітну плату, нараховану в розрахунковому періоді до підвищення треба помножити на коефіцієнт підвищення посадового окладу (коефіцієнт коригування) або декілька коефіцієнтів, якщо зарплата підвищувалася декілька разів. З урахуванням скоригованої зарплати визначають середньоденну зарплату, за якою оплачується період відпустки.

Як знайти коефіцієнт підвищення? Дуже просто: поділіть посадовий оклад, установлений після підвищення, на посадовий оклад до підвищення. Для кожного працівника необхідно розраховувати свої коефіцієнти коригування. Причому такі коефіцієнти обчислюють окремо за кожен період, коли відбувалося підвищення посадових окладів (тарифних ставок).

Увага! Заробіток не коригують, якщо підвищення посадового окладу відбувалося в результаті присвоєння працівнику вищого розряду або переведення на іншу високооплачувану посаду ( абз. 3 п. 10 Порядку № 100).

У наведеному запитанні держслужбовець у розрахунковому періоді (травень 2016 року — березень 2017 року) був переведений на іншу високооплачувану посаду з 01.11.2016 р.: з посади головного спеціаліста на посаду заступника начальника відділу. При цьому з 1 січня 2017 року згідно з постановою КМУ «Питання оплати праці працівників державних органів» від 18.01.2017 р. № 15 були підвищені посадові оклади держслужбовцям. Це відбулося тоді, коли працівник уже обіймав іншу високооплачувану посаду.

Важливо! При законодавчому підвищенні окладів коригування проводиться за тією посадою, яку працівник обіймав на момент підвищення посадових окладів.

Інакше кажучи, стосовно цього випадку в розрахунковому періоді працівник був переведений на іншу посаду (з 1 листопада 2016 року). Після такого переведення працівнику за новою посадою був законодавчо підвищений посадовий оклад (з 1 січня 2017 року). Таким чином, коригуванню підлягатиме тільки зарплата за новою посадою, оскільки саме під час роботи працівника на цій посаді і відбулося законодавче підвищення окладів.

Отже, заробіток у розрахунковому періоді потрібно коригувати таким чином:

— за місяці з травня по жовтень 2016 року за посадою головного спеціаліста не коригують;

— за місяці з листопада по грудень 2016 року за посадою заступника начальника відділу коригують на коефіцієнт 1,0850 — коефіцієнт підвищення окладу з 1 січня 2017 року (4300 грн. : 3963 грн.);

— за місяці з січня по березень 2017 року заробіток за посадою заступника начальника відділу не коригують, оскільки в цей період законодавчого підвищення посадових окладів не було.

Далі розрахуємо суму відпускних з урахуванням коефіцієнта коригування. Дані, необхідні для розрахунку, представимо нижче (див. таблицю нижче).

Дані для коригування середньої зарплати

Місяці розрахункового періоду

Посада

Заробітна плата, що бере участь у розрахунку відпускних, грн.

Коефіцієнт підвищення

Відкоригована заробітна плата, грн.

Кількість календарних днів, що беруть участь у розрахунку*

Травень-2016

Головний спеціаліст

5996,76

не коригуємо

5996,76

28

Червень-2016

5996,76

5996,76

28

Липень-2016

5996,76

5996,76

31

Серпень-2016

5996,76

5996,76

30

Вересень-2016

5996,76

5996,76

30

Жовтень-2016

5996,76

5996,76

30

Листопад-2016

Заступник начальника відділу

7195,62

1,0850

7807,25

30

Грудень-2016

7195,62

7807,25

31

Січень-2017

7782,00

не коригуємо

7782,00

29

Лютий-2017

7911,00

7911,00

28

Березень-2017

7911,00

7911,00

30

Разом

х

73975,80

х

75199,06

325

* Без урахування святкових і неробочих днів згідно зі ст. 73 КЗпП, які припали на розрахунковий період.

Середньоденна зарплата дорівнює:

75199,06 грн. : 325 к. дн. = 231,38 грн.

Сума відпускних становитиме:

231,38 грн. х 30 к. дн. = 6941,40 грн.

переведення на вищеоплачувану посаду, держслужбовець, коригування середньої зарплати, розрахунок відпускних додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Ваша оцінка врахована! Оцініть статтю :
  • Добре
  • Нормально
  • Погано
Поділитися:
Коментарі до статті