Теми статей
Обрати теми

Надрукована заява на відпустку: чи можна прийняти

Кучерова Оксана, юрист
Друк
Роботодавець відмовляється приймати заяву на відпустку. Причина відмови — заяву надруковано на комп’ютері, а не написано від руки. Чи обов’язково писати заяву від руки?

Здавалося б, у XXI столітті, що може бути простіше, ніж набрати заяву на комп’ютері, роздрукувати та підписати її: мінімум часу, мінімум помилок, мінімум проблем. Але чи можна так робити?

Відповідь на це запитання потрібно шукати в Уніфікованій системі організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів ДСТУ 4163-2003 (далі — ДСТУ 4163).

Заява на відпустку належить до інформаційно-аналітичних документів, тому до неї теж можна і потрібно застосовувати вимоги ДСТУ 4163.

ЦИТАТА

«7.1 Документи виготовляють на конторській друкарській машинці або за допомогою комп’ютерної техніки.

Окремі внутрішні документи (заяви, пояснювальні й доповідні записки тощо), авторами яких є посадові та інші фізичні особи, дозволено оформлювати рукописним способом».

Висновок: заяву можна оформляти як від руки, так і друкарським способом. При цьому останній спосіб явно перебуває в пріоритеті.

Зверніть увагу! Обов’язковість рукописного оформлення певних видів заяв може бути передбачена окремими відомчими нормативними актами. Наприклад, згідно з Порядком ведення та зберігання особових справ держслужбовців, затвердженим наказом Національного агентства з питань держслужби від 22.03.2016 р. № 64, заяви про призначення, переведення на іншу посаду, звільнення оформляються власноручно і підписуються із зазначенням дати.

Також, як варіант, можна використовувати трафаретні форми для заяв. При цьому заявникові потрібно вписати свої дані та поставити свій підпис і дату складання заяви, що надаватиме такому документу юридичну силу.

Окремо зупинимося на такому реквізиті заяви, як підпис. Звикли підписувати заяви тільки «закарлючкою»? А чи правильно це? Відповідь ми знайдемо знову ж таки у ДСТУ 4163:

ЦИТАТА

«5.23 Підпис складається з назви посади особи, яка підписує документ (повної, якщо документ надруковано не на бланку, скороченої — на документі, надрукованому на бланку), особистого підпису, ініціалу(-ів) і прізвища».

Виходячи з цього, однієї «закарлючки» вважається недостатньо. У заяві обов'язково потрібно зазначити найменування посади, а також ініціали і прізвище.

Тому приймайте заяви від працівників як написані власноручно, так і надруковані. У будь-якому разі юридична сила такого документа підкріплюється власноручним підписом працівника і проставленою його рукою датою заяви.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі