Середній заробіток «солдата підприємства»: чи утримувати аліменти?

В обраному У обране
Друк
Кравченко Дар’я, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Серпень, 2019/№ 16
Чи треба утримувати аліменти з середнього заробітку працівника, який уклав контракт на військову службу і пішов служити?

Так, треба. Зараз пояснимо чому.

Спершу нагадаємо, які гарантії передбачені для працівників, які уклали контракт на військову службу і приступили до неї.

ЦИТАТА

«За працівниками, прийнятими на військову службу за контрактом у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форми власності»

Ч. 3 ст. 119 КЗпП

Особливий період в Україні продовжує діяти і нині (листи Міноборони від 18.10.2016 р. № 322/2/6917 і від 20.10.2016 р. № 316/1/903), тому нарахування і виплати таких сум працівникам-контрактникам роботодавцеві не уникнути.

Середній заробіток, що зберігається, належить до фонду додаткової зарплати (як оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов’язків).

На такий заробіток треба нараховувати ЄСВ і утримувати з нього ПДФО і ВЗ.

Щоб дізнатися, чи треба з таких сум утримувати ще й аліменти, доведеться заглянути в Перелік № 146*. У цьому документі перераховані доходи, з яких стягуються аліменти (див. п. 1 Переліку № 146), і доходи, з яких аліменти не утримуються (п. 12 Переліку № 146).

* Перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб, затверджений постановою Кабміну від 26.02.93 р. № 146.

Так, аліменти утримуються з усіх видів заробітку і додаткової винагороди за основним місцем роботи і за сумісництвом (п. 1 Переліку № 146).

Сюди ж потрапляє і заробітна плата, яка зберігається за працівником під час виконання ним державних і громадських обов’язків (вказана окремо в п.п. 6 п. 1 Переліку № 146).

Висновок

Із середньої зарплати «солдата підприємства» аліменти утримують у загальному порядку.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити