«Декретні» відпустки в розрахунку середньої «відпускної» зарплати

В обраному У обране
Друк
Гуль Тетяна, експерт з питань оплати праці
Оплата праці Лютий, 2019/№ 4
Звична ситуація: працівниця йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами і після неї оформляє відпустку для догляду за дитиною до 3 років. І майже 3 роки (а в деяких випадках ще довше) усі сили вона присвячує піклуванню про малюка та його вихованню. Але іноді жінка може перервати відпустку до 3 років і вийти на роботу. Може також, трохи пропрацювавши, оформити і щорічну відпустку. Запитайте: що тут незвичайного? Багато хто виходить на роботу, багато хто йде в щорічну відпустку… Але пікантність ситуації в тому, що в розрахунковий період для розрахунку середньої зарплати потрапляє не лише період роботи, а й відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустка для догляду за дитиною до 3 років. Як рахувати середню зарплату в цій ситуації — давайте розбиратися.

Важливі моменти при наданні щорічної відпустки

Спочатку хочемо окреслити головні моменти, що стосуються надання щорічної відпустки стосовно працівниці, яка вийшла з «декретної» відпустки.

Момент 1.

При наданні щорічної відпустки після «декретних» відпусток робочий рік не змінюється.

Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору. Це передбачено ч. 1 ст. 6 Закону про відпустки. Інакше кажучи, робочий рік, за який надається щорічна відпустка, повинен відлічуватися з дати укладення трудового договору. Після виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною «точка відліку» робочого року, за який надається щорічна відпустка, не змінюється.

Момент 2.

До стажу, що надає право на щорічну відпустку, включається період перебування працівниці у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, але не включається період відпустки до 3 (6) років.

Кількість календарних днів стажу, що надають право на щорічну основну відпустку за робочий рік, залежить від того, чи були в робочому році періоди, які в стаж для надання щорічної відпустки не зараховуються. Це передусім відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років. І якщо такі періоди були в робочому році, то працівник за такий рік «заробить» відпустку не повної тривалості, а пропорційно дням, що надають право на щорічну відпустку.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити