Робота у вихідний день: враховуємо при розрахунку середньої зарплати

В обраному У обране
Друк
Гузенко Оксана, головний спеціаліст відділу оплати праці Департаменту заробітної плати та умов праці
Оплата праці Червень, 2019/№ 11
У держоргані згідно з наказом керівника окремі держслужбовці залучалися до роботи 21 квітня 2019 року (неділя) тривалістю 4 години. Як компенсацію за роботу в такий день одним працівникам надавався інший день відпочинку, іншим — оплата в подвійному розмірі. Як урахувати день роботи у вихідний при розрахунку суми матеріальної допомоги до відпустки?

Відзначимо спочатку, що держслужбовцям при наданні щорічної відпустки в обов’язковому порядку надається матеріальна допомога у розмірі середньомісячної зарплати (ст. 57 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-III, далі — Закон про держслужбу).

Суму середньомісячної зарплати для цих цілей ми визначаємо згідно з Порядком № 100.

Так, в абзаці другому п. 8 Порядку № 100 установлено, що нарахування виплат, які розраховуються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, зокрема для матдопомоги (МД), проводять шляхом множення середньоденної заробітної плати (ЗПсер), розрахованої згідно з абзацом першим п. 8 Порядку № 100, на середньомісячну кількість робочих днів у розрахунковому періоді (Дсер):

МД = ЗПсер х Дсер.

Тобто ми повинні визначити два показники: середньоденну зарплату та середньомісячну кількість робочих днів за останні два місяці роботи, що передують місяцю початку щорічної відпустки. Чому відпустки? Тому, що подією, з якою пов’язана виплата такої грошової допомоги, є щорічна основна відпустка (лист Мінпраці від 04.08.2006 р. № 771/13/84-06)*.

*Див. також статтю «Відпустка з першого числа: тонкощі розрахунку відпускних виплат» // «ОП», 2019, № 7, с. 22. — Прим. ред.

Середньоденна зарплата

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити