Теми статей
Обрати теми

Бухгалтер і кадровик в одній особі: оформляємо

Кравченко Дар’я, експерт з оплати праці
Оплата праці Травень, 2019/№ 10/1
Друк
На бухгалтера додатково покладено ще й окремі функції кадровика. Як оформити такі обов’язки?

Для роботодавця важливо правильно організувати кадровий облік на підприємстві. Але не секрет, що не кожне підприємство може дозволити собі мати в штаті інспектора з кадрів. Тому частенько кадрові питання директор намагається «вивантажити» на бухгалтера.

Варіант узаконення таких дій залежатиме від того, чи є посада інспектора з кадрів у штатному розписі підприємства.

«Кадровика» немає в штатному розписі. У такому разі обов’язки з кадрового обліку слід прописати в посадовій інструкції бухгалтера. Тобто, по суті, розширити бухгалтерські обов’язки обов’язками інспектора з кадрів.

Зазначимо: якщо ви вирішили зробити таке «розширення» в процесі роботи бухгалтера, то врахуйте, що для останнього це буде зміною істотних умов праці. А отже, доведеться попередити бухгалтера про це за 2 місяці (ст. 32 КЗпП).

Важливо! При такому способі бухгалтерові не доведеться доплачувати понад установлений оклад за кадрове навантаження. Адже він таке навантаження матиме в межах своїх посадових обов’язків.

При цьому, підписуючи кадрові документи, він повинен буде зазначати свою посаду, наприклад, «головний бухгалтер».

«Кадровик» є в штатному розписі. Якщо в штатному розписі передбачена посада інспектора з кадрів, то виконувати його посадові обов’язки бухгалтер може:

• або в порядку суміщення професій (посад) (лист Мінпраці від 06.03.2006 р. № 09-96);

• або через сумісництво.

Розпочнемо із суміщення. Доручати працівникові виконання додаткових обов’язків у порядку суміщення професій (посад) краще за все за його згодою. Інакше підприємству доведеться пройти процедуру з повідомленням за 2 місяці, прописану в ч. 3 ст. 32 КЗпП.

Річ у тому, що встановлення/зняття суміщення професій за ініціативою роботодавця — це зміна істотних умов праці працівника. Уникнути необхідності повідомлення допоможе власне бажання працівника (за його заявою).

У наказі зазначають посаду, за якою встановлюється суміщення, розмір доплати (ст. 105 КЗпП), а також період, на який установлюється суміщення (за необхідності). З наказом працівника ознайомлюють під підпис. Починаючи із цього моменту, бухгалтер, підписуючи кадрові документи, повинен зазначати назву посади «інспектор з кадрів».

Переходимо до сумісництва. Його доречно застосовувати, якщо бухгалтер прийнятий на неповний робочий час і кадровим питанням готовий присвятити себе тільки після закінчення виконання бухгалтерських обов’язків.

Адже сумісництво — це робота за іншими трудовими договорами у вільний від основної роботи час.

Якщо ж чітко поділити обов’язки не виходить, рекомендуємо все ж замислитися про варіант суміщення професій (див. вище).

Детальніше про додаткове навантаження працівників читайте в статті «Додаткове навантаження на працівника» цього номера.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі